Przewodnik po parkach rozrywki

Park rozrywki z rollercoasterami w Tarnowie?

Tagi: Rollercoaster, Wieża Swobodnego Spadania, Tarnów Park Rozrywki, Inwestorzy, Park Rozrywki W Tarnowie, XMD

Park rozrywki z rollercoasterami w Tarnowie?

Ogromny park rozrywki z rollercoasterami, wieżą swobodnego spadania i wieloma innymi atrakcjami zlokalizowany w Małopolsce? Tak przedstawiają się ambitne plany firmy Xtreme Media Dynamix, która zainteresowana jest dzierżawą 100 ha tarnowskich terenów pod tę inwestycję.

Cała inwestycja szacowana jest na ok. 550 mln złotych. Wizja pomysłodawców zakłada, że park porównywalny będzie do takich obiektów jak amerykański Six Flags czy Disneyland pod Paryżem. Oprócz wspomnianych rollercoasterów i wieży swobodnego spadania planowane są tunel aerodynamiczny, zjeżdżalnie wodne, karuzele, a także atrakcje dla najmłodszych. Koncepcja zakłada również stworzenie Centrum Kultury i Techniki, a także Rotundy Tarnowskiej z ekspozycją Panoramy Siedmiogrodzkiej.

Radni miasta uważają pomysł za atrakcyjny, choć póki co sceptycznie widzą możliwości jego realizacji. Twierdzą, że jest to raczej marzycielska niż realna wizja. Innego zdania jest Adam Hallen, jeden ze współwłaścicieli spółki XMD, który twierdzi, że park rozrywki jest interesującą inwestycją i pozyskanie inwestorów do projektu nie będzie stanowiło problemu. Już teraz dysponuje deklaracją pięciu inwestorów o możliwości pokrycia połowy kosztów inwestycji.

Aby rozmowy mogły być dalej prowadzone miasto oczekuje przedstawienia przez spółkę XMD biznesplanu z precyzyjnymi wyliczeniami kosztów i szczegółów dotyczących źródła finansowania.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.