Przewodnik po parkach rozrywki

Czy w pobliżu Warszawy powstanie park rozrywki na miarę zachodnich inwestycji?

Tagi: Park Rozrywki, Grodzisk Mazowiecki, Lunapark, Warszawa

Czy w pobliżu Warszawy powstanie park rozrywki na miarę zachodnich inwestycji?

Od stycznia tego roku prowadzone są rozmowy na temat powstania w gminie Grodzisk Mazowiecki dużego parku rozrywki. Inwestycja ma być największą w Polsce i rozmachem dorównywać parkom rozrywki z zachodniej Europy.

Inwestor na razie pozostaje anonimowy, wiadomo że jest to konsorcjum działające w branży rozrywki. Na tę chwilę informacje o planowanych atrakcjach są również lakoniczne, wiadomo, że park miałby zajmować powierzchnię ok. 550 ha i kosztować około 600 mln Euro a na jego terenie znajdować miałyby się obiekty rozrywki i rekreacji a także edukacji, spa oraz baza noclegowa w postaci kompleksu hotelowego i restauracji. Dla osób zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu miałby m.in. powstać siedmiokilometrowy wysokogórski tor do uprawiania canyoningu, dla żądnych wiedzy – interaktywne orbitarium i obserwatorium astronomiczne, wykorzystujące zaawansowane technologie.

Droga do realizacji inwestycji niestety nie jest prosta, ponieważ stworzenie takiego parku wymaga między innymi zadbania o właściwą infrastrukturę, w tym drogową. Biorąc pod uwagę, że za granicą tego typu parki odwiedzane są przez miliony odwiedzajacych rocznie, należy właściwie zaplanować komunikację wokół parku aby było łatwo do niego dotrzeć ale również aby nie utrudniał on życia mieszkańców gminy.

Na dzień dzisiejszy inwestor czeka m.in. na działania samorządu dotyczące realizacji sieci dróg, co w praktyce oznacza, że na park rozrywki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.