Przewodnik po parkach rozrywki

Zielone światło dla budowy parku Adventure World Warsaw

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Las Palm, Budowa Parku

Zielone światło dla budowy parku Adventure World Warsaw

Adventure World Warsaw powoli realizuje kolejne punkty planu. Jeśli tak dalej pójdzie, to będziemy mogli wkrótce uczestniczyć w budowie pierwszego na skalę europejską tematycznego parku rozrywki, który powstanie zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy.

Pod koniec marca tego roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał zgodę na odrolnienie gruntów położonych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, we wsiach Chlebnia i Kłudno Stare. To na tych gruntach, zgodnie z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ma powstać park. 


Plac Polski - jedna z krain tematycznych w parku


Dziś na stronach Gminy czytamy, że z kolei 22. maja radni przyjęli zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Grodzisk Mazowiecki. Oznacza to, że inwestycja Adventure World Warsaw może być realizowana i wpisuje się w strategię rozwoju Gminy, a firma Las Palm może ubiegać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. 

Biuro prasowe AWW potwierdza te dobre wieści i informuje, że obszerniejsze informacje zostaną przekazane mediom w związku z wejściem na plac budowy, które planowane jest już na koniec lipca. Czekamy ze zniecierpliwieniem.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.