Przewodnik po parkach rozrywki

[AKTUALIZACJA] Adventure World Warsaw coraz bliżej otwarcia

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Grzegorz Benedykciński, Odrolnienie, Otwarcie AWW

[AKTUALIZACJA] Adventure World Warsaw coraz bliżej otwarcia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało pozytywną decyzję w sprawie odrolnienia gruntów pod budowę pierwszego polskiego parku tematycznego

Choć wielu sceptyków uważa, że szanse na powstanie parku tematycznego w Grodzisku Mazowieckim są niewielkie, Las Palm, spółka zarządzająca projektem AWW, nie przejmuje się złą prasą i konsekwentnie realizuje swój plan. Tak samo zdeterminowany jest Burmistrz Grodziska, Grzegorz Benedyktyński, który to zgodnie z ustawą wystąpuje z wnioskiem o odrolnienie gruntów. Ta decyzja jest niezbędna aby projekt AWW ruszył do przodu.

Jak podaje lokalny portal infogrodzisk.pl pozytywna opinia jest, Burmistrz czeka jedynie na potwierdzenie tej informacji na piśmie. Biuro prasowe Las Palm również nieoficjalnie potwierdza dobre wiadomości. Decyzja w sprawie odrolnienia gruntów będzie kolejnym dużym krokiem na drodze do stworzenia parku.

Adventure World Warsaw Parks&Resort ma powstać przy autostradzie A2, niedaleko węzła Grodzisk i zająć powierzchnię około 240 hektarów. AWW ma być całorocznym parkiem rozrywki, pierwszym i największym w tej części Europy, z ponad 25 atrakcjami, w tym rollercoasterami, 2 hotelami, aquaparkiem, a także częścią rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami.

Budowa parku ma rozpocząć się w lipcu tego roku. Otwarcie parku planowane jest na 15 października 2014 roku. Będzie to pierwszy etap większej inwestycji. W drugiej fazie przewidziano m.in. budowę drugiego parku tematycznego, dużego centrum rozrywkowego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA. 

[AKTUALIZACJA 04.04.2012]
Dobre informacje się potwierdziły. W dniu 29 marca 2012 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał zgodę na odrolnienie gruntów położonych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, we wsiach Chlebnia i Kłudno Stare. To na tych gruntach, zgodnie z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ma powstać park tematyczny Adventure World Warsaw. 

               Materiały prasowe AWW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

               Materiały prasowe AWW. Wszelkie prawa zastrzeżone.
               

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.