Przewodnik po parkach rozrywki

Adventure World Warsaw otrzymało pozwolenie na budowę parku rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Imtech, Roller Coastery, Pozwolenie Na Budowę, Budowa Parku Rozrywki

Adventure World Warsaw otrzymało pozwolenie na budowę parku rozrywki

Mimo iż w ostatnich tygodniach głośno było o problemach finansowych generalnego wykonawcy parku, firmy Imtech, AWW otrzymało w zeszłym tygodniu pozwolenie na budowę największego w Europie Środkowo-Wschodniej parku rozrywki.



Problem z generalnym wykonawcą
Przypomnijmy, że holenderska firma Royal Imtech oskarżyła firmę AWW o straty sięgające milionów Euro. Straty te miałyby dotyczyć prac polskiego oddziału Imtech, który został wybrany na generalnego wykonawcę inwestycji Adventure World Warsaw. Sprawa wykonawcy parku stoi w związku z tym chwilowo pod znakiem zapytania. Jak podaje Kalina Kaczmarek, z biura prasowego parku AWW ma nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni Imtech wyjaśni zaistniałą sytuację. Jeśli współpraca z jakichś względów nie będzie mogła być kontynuowana, AWW nie wyklucza wyboru innego generalnego wykonawcy inwestycji. 'Wybór nowego generalnego wykonawcy to kwestia miesiąca.' - dodaje Kalina Kaczmarek.

Zgoda na park tematyczny pod Grodziskiem
Rewelacje dotyczące Imtechu nie zatrzymały prac w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Mazowieckim, które wydaje pozwolenia na budowę. Wnioski na budowę gigantycznego parku rozrywki zostały złożone już w zeszłym roku. Przez ostatnie miesiące urzędnicy Starostwa szczegółowo sprawdzali obszerną dokumentację projektu. I choć sprawa firmy Imtech nie jest wyjaśniona, park w zeszłym tygodniu otrzymał długo wyczekiwane dwa pozwolenia na budowę.


Kopia pozwolenia na budowę części inwestycji z parkiem tematycznym


Pierwsze pozwolenie na budowę dotyczy hoteli, drugie parku tematycznego, a więc i takich atrakcji jak roller coastery, karuzele, także budynków serwisowych. 

W ramach powyższych zezwoleń powstaną:

  • Laguna Magicznych Stworzeń - to miejsce zamieszkane przez mitologiczne stwory, w którym każdy będzie mógł poczuć się o kilka lat młodszy.
  • Wyspa Zamkowa - będzie pełna średniowiecznych legend i mitów. Zamieszkają ją smoki, król Artur, czarodziej Merlin, Robin Hood, a nawet nasz swojski Janosik.
  • Kraina Legend - inspirowana jest starożytnymi mitami i legendami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno wielbiciele adrenaliny jak i romantycznych rejsów łódką przy świetle księżyca.
  • Baśniowa Polska - to wypełnione fantastycznymi atrakcjami miejsce inspirowane jest starą Warszawą i polską architekturą, a każdy jego element opowiada jakąś legendę. Znajdzie się tu także miejsce dla Pana Twardowskiego i jego obracającego się magicznego pałacu.
  • Zaginione Królestwo - to kraina pełna fantazji, gdzie każdy może poczuć się niczym bohater odkrywający zaginiony ląd, a nawet uciec przed trzęsieniem ziemi i wybuchem wulkanu.
  • Hotel Aqua, Grand, aquapark Aqua Dome 

Brakuje jeszcze drobnych zezwoleń związanych z kilkoma małymi obiektami, kisokiem, karuzelą. 'Do końca marca tego roku wszystkie dokumenty powinny się uprawomocnić.', mówi Kalina Kaczmarek.

Sprawdź, jakie dokładnie atrakcje będą znajdować się w parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.