Przewodnik po parkach rozrywki

Rozpoczyna się budowa parku Adventure World Warsaw!

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, Grodzisk Mazowiecki, Imtech

Rozpoczyna się budowa parku Adventure World Warsaw!

Po dwóch miesiącach od symbolicznego wbicia kamienia węgielnego rozpoczynają się prace na budowie największego w Polsce parku rozrywki.

Aktualnie na terenie budowy pracują archeolodzy, w kolejnym etapie rozpoczną się prace melioracyjne i porządkowe to jest: wycinka drzew, utwardzanie dróg oraz rozbiórka istniejących zabudowań.

W najbliższy poniedziałek, 15 października Adventure World Warsaw oraz firma Imtech, będąca generalnym wykonawcą inwestycji, podpiszą protokół oddania placu budowy. Inwestor sukcesywnie składa niezbędne dokumenty w celu uzyskania pozwoleń na budowę parku. Złożono już projekty na budowę hoteli i parku wodnego, w drugiej kolejności zostaną wydane pozwolenia na budowę parku tematycznego i strefy rozrywki.


Archeolodzy wykonują pierwsze prace na placu budowy AWW

Z kolei w środę 17 października o godzinie 16.00 odbędzie się poświęcenie placu budowy przez proboszcza miejscowej parafii.


Wizualizacja parku AWW. Otwarcie już w 2015 roku.


Adventure World Warsaw będzie pierwszym w Polsce tematycznym parkiem rozrywki. Będzie to największy w Europie Środkowo-Wschodniej park. Na jego terenie planowane są dwa hotele tematyczne, park wodny, park rozrywki z kilkudziesięcioma atrakcjami zlokalizowanymi w pięciu krainach tematycznych oraz strefa rozrywki ze sklepami i kinami.  Otwarcie planowane jest na wiosnę 2015 roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.