Przewodnik po parkach rozrywki

Park of Poland - Suntago Wodny Świat

Suntago Wodny Świat to największy tropikalny park wodny w Polsce i Europie, otwarty w lutym 2020 r. jako pierwsza część kompleksu Park of Poland.

W obiekcie znajdują się 32 zjeżdżalnie wodne, symulator do nauki surfingu, 820 mkw basenu z falą, a także ponad 10 różnego rodzaju saun. Powierzchnia największego basenu krytego wynosi 1000 mkw. W parku znajdziemy 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu, 6 restauracji oraz 5 barów przy basenach.
Każdego dnia może pomieścić do 15 000 osób.

Park of Poland jest zlokalizowany w miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, w odległości około 60 km od Warszawy – pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8.
Jego celem jest zapewnienie rozrywki milionom gości z Polski oraz innych krajów Europy, oferując atrakcje znane z innych parków na świecie, od tych najbardziej klasycznych po te najbardziej ekstremalne.
Kompleks Park of Poland będzie się składał z parku wodnego, hoteli, domków typu bungalow, centrum konferencyjno-handlowego, parków tematycznych, biurowców oraz apartamentowców.
 
Pierwszym etapem projektu Park of Poland jest park wodny Suntago Wodny Świat oraz osiedle domków bungalow. Drugim etapem inwestycji jest budowa czterogwiazdkowego hotelu, który pierwszych gości przyjmie już w IV kwartale 2020 roku.
 
Prace na budowie Park of Poland ruszyły na początku maja 2017 roku.

Kontakt / Więcej informacji

Park of Poland - Suntago Wodny Świat
Kategoria
Parki wodne
Lokalizacja
Wręcza,
Data otwarcia
luty 2020
Rozmiar
20 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Park of Poland - Suntago Wodny Świat

pokaż wszystkie

Aktualności o Park of Poland - Suntago Wodny Świat

Parki w pobliżu