Przewodnik po parkach rozrywki

Sekrety Iluzjonistów. Nauka i technika w iluzji

Tagi: Experymentarium, Manufaktura, Sekrety Iluzjonistow, Jedrzej Bukowski

Sekrety Iluzjonistów. Nauka i technika w iluzji

Już od 18 stycznia 2013 roku Centrum Nauki Experymentarium w łódzkiej Manufakturze zaprasza na nową, magiczną wystawę: 'Sekrety Iluzjonistów. Nauka i technika w iluzji.'

Wystawa „Sekrety Iluzjonistów. Nauka i Technika w iluzji.”  będzie prezentowana w Polsce po raz pierwszy w Centrum Nauki Experymentarium. To jedyna i niepowtarzalna szansa, aby poznać najbardziej skrywane tajemnice świata iluzji. Ekspozycja prezentuje rozmaite wątki historyczne oraz ujawnia wiele kontrowersji towarzyszących tej najbardziej tajemniczej profesji. To pierwsza tego typu wystawa w Europie. „Sekrety Iluzjonistów” to prezentacja kulis pracy Iluzjonisty.

Ekspozycja „Sekrety Iluzjonistów” została stworzona przez Jędrzeja Bukowskiego – jedynego Polsce iluzjonistę, który rozpoczął współpracę z menadżerem samego Davida Copperfielda. Pan Jędrzej Bukowski dysponuje aż 15 tonami magicznej scenografii oraz rekwizytami niezwykle zaawansowanymi technicznie. Część z nich jest prezentowana w ramach stworzonej przez iluzjonistę wystawy „Sekrety Iluzjonistów”. Głównym założeniem twórcy było ukazanie, jak wiedza z dziedziny fizyki i chemii nieraz okazywała się pomocna przy tworzeniu nowych trików.


Osoby, które odwiedzą wystawę w dniach 18 stycznia - 22 lutego będą mogły zobaczyć, jak w dawnych czasach wywoływano duchy, na czym polegał sekret zamiany wody w wino oraz poznają tajemnicę Mechanicznego Szachisty, który wygrywał nawet z Napoleonem. Ponadto będą mieli szansę zobaczyć Nawiedzony Dom, Twierdzę Nostradamusa, w której zdradzony zostanie sekret lewitacji, a także zaobserwować inne niezwykłe efekty. W wybudowanym na potrzeby wystawy kinie widzowie zobaczą film prezentujący najnowsze sztuki iluzjonistyczne.

'Sekrety Iluzjonistów'  będą prezentowane w ciągu najbliższych lat w 7 europejskich krajach. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.