Przewodnik po parkach rozrywki

Experymentarium otwiera w Ogrodzieńcu swoją filię

Tagi: Experymentarium, Centrum Nauki, Skarby Faranów, Ogrodzieniec

Experymentarium otwiera w Ogrodzieńcu swoją filię

W dniu dzisiejszym, 13 października Centrum Nauki Experymentarium otwiera swoją filię w Ogrodzieńcu.

Centrum Nauki Experymentarium zostało założone w 2007 roku. Zajmuje się tworzeniem oraz udostępnianiem wystaw, umożliwiających samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki i kultury. Zwiedzający dzięki interaktywności wystaw, przeprowadzanym przez siebie doświadczeniom oraz obserwacjom zgłębiają tajniki otaczających ich zjawisk i procesów.

Centrum Nauki rozwija zainteresowania nauką i kulturą poprzez ukazywanie ich jako obszaru atrakcyjnych poszukiwań, eksploracji i doświadczeń, a także wspiera i uzupełnia szkolne programy nauczania dla uczniów szkół różnego szczebla i tworzy alternatywne zaplecze edukacyjne.


Wystawa Skarby Faraonów


W nowej filii w Ogrodzieńcu na zwiedzających czekają dwie interaktywne atrakcje: 'Skarby Faraonów' i 'Nauki dawne i niedawne'. Na wystawie 'Skarby Faraonów' zarówno najmłodsi, jak i starsi zwiedzający będą mieli szansę przenieść się do świata egipskich bogów i faraonów. 'Skarby Faraonów' to ciekawe źródło rozrywki, jak również kopalnia wiedzy dotyczącej Starożytnego Egiptu. Odwiedzając ekspozycję można dowiedzieć się, jak tysiące lat temu wykonywano mumifikacje, zbudowano piramidy i odkryć ich sekrety. Znajdziemy tam także kopie najbardziej znanych eksponatów, takich jak popiersie królowej Nefertiti, i złota maska Tutenchamona, czy bogata kolekcja biżuterii oraz przedmiotów codziennego użytku. 


Wystawa Nauki dawne i niedawne


'Nauki dawne i niedawne' to z kolei edukacyjna ekspozycja składająca się z modeli hands-on, obsługiwanych samodzielnie przez widza według podanych opisów. Tego typu ekspozycje pozwalają lepiej zrozumieć złożoność świata, którego częścią jest człowiek, a zwiedzającym dają możliwość samodzielnego przeprowadzenia badań określonych zjawisk fizycznych, astronomicznych czy rozwiązania problemów matematycznych.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.