Przewodnik po parkach rozrywki

Euro 2012. Stadiony Piłkarskie w miniaturze do zobaczenia w Łodzi.

Tagi: Experymentarium, Łódź, Manufaktura, Euro 2012, Strefa Kibiców Futbolu, Wystawa Mistrzostwa Europy. Stadiony Piłkarskie 2012 W Miniaturze, Miniatury Stadionów

Euro 2012. Stadiony Piłkarskie w miniaturze do zobaczenia w Łodzi.

Już od najbliższego poniedziałku, 30 stycznia mieszkańcy Łodzi mogą zobaczyć miniatury stadionów tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Dzięki tej wystawie do 22 marca miasto Łódź stanie się stolicą piłkarskiej Europy.

Łódź jest kolejnym miastem, w którym odwiedzający będą mogli podziwiać „Stadiony Piłkarskie 2012”. Z myślą o odwiedzających, pomysłodawcy dołożyli wszelkich starań, aby wystawa znalazła się w miejscu zarówno rozpoznawalnym jak i prestiżowym, dlatego też zapraszają zainteresowanych od 30 stycznia do 22 marca do Centrum Nauki Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. Ekspozycje odwiedzać będzie można każdego dnia tygodnia od godziny 10 do 21.

Stadiony piłkarskie będą prezentowane w specjalnie na tą okazję zaaranżowanej „Strefie Kibiców Futbolu” o powierzchni ponad 200 m2. Miniatury stadionów: Narodowego w Warszawie, poznańskiego, wrocławskiego, Baltic Areny w Gdańsku, lwowskiego, donieckiego, charkowskiego oraz kijowskiego zbudowane w skali 1:100 są niezwykle okazałe. 

Stadion Narodowy zajmie powierzchnię ponad 16 m2, co pozwoli zwiedzającym dostrzec nawet najmniejsze detale. Z kolei miniatura Baltic Areny oczaruje zwiedzających swoją identyczną jak w oryginale bursztynową fasadą. Twórcy miniatur dołożyli wszelkich starań, by wiernie oddać wygląd i szczegóły będących jeszcze w trakcie budowy pierwowzorów.

 


„Stadiony Piłkarskie 2012” to także ekspozycja przedstawiająca historię polskiej oraz ukraińskiej piłki nożnej. Jednym z jej elementów są archiwalne zdjęcia obu reprezentacji pośród których będzie można zobaczyć tak unikatowe jak to, które przedstawia polską drużynę narodową przed jej pierwszym oficjalnym meczem w 1921 roku, w którym zmierzyła się w Budapeszcie z reprezentacją Węgier. Panoramiczne, wielkoformatowe zdjęcia z różnych meczów i okresów oraz samych piłkarzy zilustrują najistotniejsze wydarzenia z historii zmagań reprezentacji. Wystawa jest także okazją do przybliżenia kibicom historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Wystawa będzie być może jedyną okazją dla wielu osób by móc obejrzeć z bliska wszystkie stadiony tegorocznych mistrzostw oraz np. podyskutować o tym jak powinien wyglądać nowy stadion w Łodzi. Warto więc się wybrać.

Więcej informacji na stronie Experymentarium.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.