Przewodnik po parkach rozrywki

Jest ryzyko, jest zabawa... i nauka

Tagi: Experymentarium, Centrum Nauki, Manufaktura, Ryzyko

Jest ryzyko, jest zabawa... i nauka

W ten weekend warto odwiedzić Centrum Nauki Experymentarium w łódzkiej Manufakturze. Obiekt wzbogacił się o nowy moduł wystawienniczy 'Ryzyko'.

Wystawa 'Ryzyko' nakłania odwiedzających do przemyślenia tematu podejmowania ryzyka i dokonywania w przyszłości właściwej decyzji na podstawie rzetelnych informacji. Omawia ona powszechną percepcję ryzyka, niektóre błędne jego pojęcia, naukę stojącą za szacowaniem ryzyka, bezpieczeństwo w domu i w pracy, jak również proces podejmowania decyzji w obliczu ryzyka.

Żyjemy w złożonym społeczeństwie, w którym zrozumienie potencjalnych zagrożeń może nie odzwierciedlać rzeczywistości, zaś ludzie zalewani są przez media sprawami powiązanymi z zagrożeniami, z których wiele jest mylących.

Poza eksploracją tematyki ryzyka na gości czeka także między innymi wystawa 'Zabawne Eksperymenty', która w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane prawa fizyki. Bawi i uczy.

Więcej informacji na stronie obiektu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.