Przewodnik po parkach rozrywki

Dokąd na ferie zimowe z dziećmi

Tagi: Park Dinozaurów, Park Miniatur, Czas Wolny, Gdzie Na Ferie Z Dziećmi, Szwajcaria Bałtowska, Wypoczynek, Park Św. Mikołaja, Narty, Snowboard, Termin Ferii, Ferie Zimowe 2011

Dokąd na ferie zimowe z dziećmi

Ferie zimowe to czas wypoczynku i dobrej zabawy. To idealny czas by zapomnieć o szkole a skupić się na przyjemnościach. Jak urozmaicić czas wolny dzieciom, które w trakcie ferii zostają w domach? Jedną z możliwości jest wizyta w parku rozrywki. Przedstawiamy kilka propozycji zagospodarowania wolnego czasu dzieci. 

Część parków rozrywki czynna jest również w okresie zimowym. Czas wolny można spędzić w towarzystwie dinozaurów (m.in. parki w Krasiejowie, Szklarskiej Porębie czy Rogowie). Można wybrać się też do parku z miniaturami budowli (Inwałd, Pobiedziska).  Swoje progi otwiera również miasteczko westernowe w Mrągowie, a także parki Św. Mikołaja. W tabeli przedstawiamy w podziale na województwa, które parki są otwarte podczas ferii. 

 

Termin ferii 
Województwo 
Park 
17 stycznia - 30 stycznia 2011 r. 
łódzkie 
Kraina Św. Mikołaja 
pomorskie 
Kaszubski Park Miniatur
śląskie 
Extreme Park Równica 
24 stycznia - 6 lutego 2011 r. 
warmińsko-mazurskie 
Western City Mrongoville  
31 stycznia - 13 lutego 2011 r. 
kujawsko-pomorskie 
Jurapark Solec
Zaurolandia 
lubuskie 
Park Dinozaurów Nowiny Wielkie 
małopolskie 
Dinolandia
Park Miniatur Świat Marzeń
Park Św. Mikołaja 
świętokrzyskie 
Jurapark Bałtów 
wielkopolskie 
Skansen Miniatur w Pobiedziskach 
14 lutego - 27 lutego 2011 r. 
dolnośląskie 
Dinopark Szklarska Poręba 
Western City 
mazowieckie 
Kraina Westernu** 
opolskie 
Jurapark Krasiejów 

*Ze względu na duże ilości śniegu park może być zamknięty.  
** Otwarte tylko w przypadku zorganizowanego obozu.  


Poza typowym dniem w  parku rozrywki niektóre z obiektów przygotowały specjalną ofertę na ferie. Kilka z nich opisujemy poniżej. 

Jednym z popularniejszych pomysłów na ferie są oczywiście narty. Alternatywą dla wypadów w wysokie Tatry jest zlokalizowana tuż obok bałtowskiego Juraparku Szwajcaria Bałtowska. Miłośnicy nart i snowboardu mają tu do dyspozycji dwie trasy narciarskie. Nowicjusze mogą na miejscu wypożyczyć pełen sprzęt oraz nauczyć się jeździć w szkółce narciarskiej. Dla tych dzieci, które chcą dłużej spędzić czas na stoku Szwajcaria oferuje siedmiodniowe zimowisko narciarskie lub snowboardowe.  

Specjalną ofertę na ferie dla dzieci przygotowało też Western City w Mrągowie. W dniach 23.01-07.02 w godzinach 10.00-15.00 odbywają się pokazy artystyczne, konkursy, gry i zabawy a nawet dyskoteka dla najmłodszych.   

Ferie w duchu Dzikiego Zachodu organizuje również Kraina Westernu w Sońsku, w województwie mazowieckim. ‘Ferie w siodle’ to obóz jeździecki, na którym obok teoretycznej i praktycznej nauki jazdy na koniu planowane są rozmaite gry i zabawy. Możliwe jest zakwaterowanie w domu w stylu leśniczówki bądź uczestnictwo w obozie bez noclegu. 

Możliwości spędzenia ferii jest coraz więcej a wyjazd do parku rozrywki może stanowić urozmaicenie wolnych dni. Aby sprawdzić dokładne godziny otwarcia parku w Twojej okolicy skorzystaj z plannera wycieczek znajdującego się na stronie Parkmania.pl.     

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.