Przewodnik po parkach rozrywki

Dzień Dziecka w parku rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Śląskie Wesołe Miasteczko, Jurapark, Bałtów, Park Linowy, Dinolandia, Dzień Dziecka, Dzień Dziecka W Parku Rozrywki, Kraina Westernu, Największa Bańka Mydlania, Gry, Megapark, Jurajski Gród, Skoki Na Bungee, Solec, Zabawy, Esplanada, Konkursy, Dzień Dziecka 2011, Zoolandia

Dzień Dziecka w parku rozrywki

Najważniejsze Święto wszystkich dzieci już za kilka dni. Ponieważ Dzień Dziecka wypada w tym roku w środę jest okazja do świętowania przez prawie dwa tygodnie. Niektóre obiekty szykują specjalną ofertę już na najbliższy weekend, inne na sam 1 czerwca, jeszcze inne na weekend 5-6 czerwca. Sprawdźmy, co dla maluchów przygotowały parki rozrywki.

Park rozrywki może być atrakcją samą w sobie. Jednak aby wyróżnić się i przyciągnąć w ten szczególny dzień gości musi zorganizować dodatkowe atrakcje. Nie wszystkie parki mają przygotowaną taką ofertę, a jeśli mają, to nie ogłaszają jej na swojej stronie internetowej. Te parki, do których ofert dotarliśmy opisujemy poniżej.

 „Moc atrakcji dla całych rodzin” – tak promuje się MegaPark, który przygotował na 28 i 29 maja zabawy, konkursy i upominki dla najmłodszych. Ponadto w programie zaplanowano różnorodne pokazy o tematyce westernowej. Każdy mały kowboj powinien więc znaleźć tu coś dla siebie.

Dzień Dziecka w Juraparku w Solcu Kujawskim przypada również na najbliższy weekend. Dla dzieci przygotowano kolorowanki, karaoke, malowanie buziek. Jura park Bałtów i Krasiejów też mają w planach atrakcje rodzinne.

Kraina Westernu w Sońsku zaplanowała na 1 czerwca występ indiańskiej grupy tanecznej 'TatankaART' oraz pokazy sokolnicze z udziałem ptaków drapieżnych. Zwłaszcza ostatnia propozycja wyróżnia się spośród pozostałych.

Małe parki również zadbały o klientów. Park Esplanada 1 czerwca oferuje przejażdżkę kolejką grawitacyjną Alpine Coaster dzieciom do lat 14 za darmo. Warunkiem jest wspólny przejazd z osobą dorosłą i wykupienie biletu 1 przejazdowego. Tego samego dnia w parkach linowych Zoolandia wszystkie dzieci w wieku 3-13 lat wchodzą z 50% zniżką.

Prawdziwym imprezowiczem jest Śląskie Wesołe Miasteczko, które świętuje Dzień Dziecka aż 5 dni! Start 1 czerwca. Atrakcje mają zadowolić małych i dużych. Wśród nich Mistrzostwa Śląska w Skakaniu w gumę, konkurs dla dzieci na największą bańkę mydlaną, skoki na bungee a nawet lot balonem. Hitem ma być nowa atrakcja parku, Wyspa Kontiki a na niej basen, koncert i warsztaty bębniarskie.

Z kolei w Dinolandii Dzień Dziecka ma piracką tematykę i oficjalnie odbywa się 5 czerwca. Wszystkie maluchy, które przyjdą do parku w stroju pirata wchodzą tego dnia za darmo. Tu również zaplanowano gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Jeśli ktoś nie może przyjechać do parku w niedzielę, bądź obawia się tłumów, Dinolandia zaprasza również w sobotę 4 czerwca. Tego dnia odbędzie się „próba generalna przed rejsem Czarnej Perły”. Park zadbał o to, by dzieci w tym dniu się nie nudziły i przygotował dla nich kącik plastyczny, muzyczny, a także gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Atrakcją dnia w Jurajskim Grodzie 5 czerwca mają być średniowieczni rycerze i pokazy walk. Poza tym tego dnia muzyka na żywo, karaoke, gry i konkursy z nagrodami.

Wszystkich, którzy wybiorą się do parku rozrywki z okazji Dnia Dziecka zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami z tego dnia. Małym i dużym dzieciom życzymy udanej zabawy!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.