Przewodnik po parkach rozrywki

Dzień Dziecka 2012: dokąd wybrać się z maluchem

Tagi: Parki Rozrywki, Slaskie Wesole Miasteczko, Rabkoland, Experymentarium, Dream Park Ochaby, Mikrokosmos, Dzień Dziecka, Dzień Dziecka W Parku Rozrywki, Dzien Dziecka 2012, Trzebnicki Park Wodny, Gdzie W Dzień Dziecka

Dzień Dziecka 2012: dokąd wybrać się z maluchem

Każdego roku dzieci z niecierpliwością czekają na Dzień Dziecka. Jest to dzień, w którym mogą spędzić wartościowy czas z rodzicami, wypełniony zabawą i przyjemnościami. Wiedzą o tym niektóre parki rozrywki, które na tę okoliczność przygotowały różnorodne atrakcje. Sprawdziliśmy jakie.

Śląskie Wesołe Miasteczko, jak co roku planuje nie Dzień, a Dni Dziecka. Od 30.05. do 03.06. w parku planowane są obchody tego szczególnego dnia w roku. W planach jest bicie rekordu Guinessa w ilości upieczonych naleśników. Naleśniki będą pieczone przez 5 dni, ale to pierwszego goście będą mogli zobaczyć wieżę, stworzoną z tęczowych naleśników. Poza tym nie zabraknie szczudlarzy i maskotek parku. Bilety wstępu w te dni są w normalnych cenach, ale można skorzystać ze zniżek na bilety posiadając kartę Funpass


Przejażdżka Cosmo Coasterem


Park Mikrokosmos z olbrzymimi owadami, zlokalizowany w Ujeździe, ma z kolei ofertę promocyjną na bilety wstępu. W  tym dniu każde dziecko będzie mogo zwiedzić park z 50% rabatem na bilet wstępu.

Jeśli pogoda dopisze to fani wodnych igraszek będą mogli wybrać się do Trzebnickiego Parku Wodnego. Z okazji Dnia Dziecka aquapark otwiera basen zewnętrzny i organizuje pokaz ratownictwa wodnego. Impreza zaplanowana jest na 2. czerwca. W tym dniu dzieci do 15. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, będą mogły wejść za złotówkę, w godzinach od 9 do 14.00, na 4 godziny basenu zewnętrznego.

 

Rabkoland, wesołe miasteczko, znane z takich szalonych pomysłów jak mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowych, czy dojeniu sztucznej krowy również nie pomija w swoich planach Dnia Dziecka, dbając o najbardziej potrzebujących. W parku odbędzie się VIII edycja festynu „Przedsiębiorcy Podhala Spisza i Orawy dzieciom”. To pomysł zapoczątkowany przez posła Andrzeja Guta-Mostowego w 2005 roku, by wspólnie z innymi przedsiębiorcami z Podhala dać dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin trochę szczęścia i radości w dniu ich święta. Festyn odbędzie się w piątek, 1. czerwca, start o godz. 9.00. Dzieci Podhala, Spisza i Orawy, które mają specjalne karnety skorzystają z 5 darmowych przejażdżek. Oprócz zabawy przewidziano słodki poczęstunek oraz konkursy i quizy z nagrodami rzeczowymi.Dream Park w Ochabach rusza od 1. czerwca z 'Fantastycznymi Weekendami'. W każdy weekend park zabierze gości w podróż do 3 światów: Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni i Dalekiego Wschodu. Będzie można spotkać: Yodę, Gimli, Samurai, Elfy. W Krainie Star Wars będzie można zobaczyć cztery światy z gwiezdnych wojen, zostać żołnierzem republiki, spotkać Mistrza Yodę, powalczyć z Jedi. Odbędą się także pokazy walk oraz pokaz strojów i uzbrojenia. W Krainie Japonia poznamy kaligrafię, skorzystamy z toru Ninja i weźmiemy udział w treningu Samuraja. W Krainie Władcy Pierścieni odbędą się rzuty młotami, pokazy walki i strojów oraz inne wydarzenia. Główne pokazy odbędą się w czerwcu 1-2-3,  8-9-10, 16,  23-24,  30, oraz 1.07. w godzinach od 11:00 do 17:00. Korzystanie z ze wszystkich atrakcji i konkurencji tematycznych jest bezpłatne. Dodatkowo w trakcie weekendu 1-3 czerwca dzieci będą mogły zapoznać się z modelami zdalnie sterowanymi. Przygotowany zostanie specjalny tor przeszkód na modele elektryczne i spalinowe. Pokazy spalinowych pojazdów będą organizowane przez Sklep Modelarski Robirc, natomiast modelami elektrycznymi będzie mógł posterować każdy. Bilety wstępu do parku w normalnej cenie.


W czerwcu zobaczycie w Dream Parku nie tylko dinozaury ale i Samurajów czy Rycerzy Jedi

Kaszubski Park Miniatur zapewnia z kolei, że każde dziecko otrzyma w dniu swego święta prezent. Dodatkowo maluchy będą mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchanej zjeżadzalni, trampoliny, zamku strachu i gabinetu śmiechu. W tym niedużym parku twarze dzieci będą malowane a milusińskich będzie zabawiał klaun. 


Wizyta w parku miniatur to atrakcja dla małych i dużych


Centrum Nauki Experymentarium zaprasza w dniach: 1 - 3 czerwca od godziny 16.00. Na terenie Experymentarium będzie można stać się szalonym naukowcem i samodzielnie wykonywać doświadczenia. Dzieci będą mogły brać udział za darmo w pokazach. Ponadto każde dziecko do 15. roku życia będzie mogło bezpłatnie skorzystać z interaktywnej ekspozycji 'Tajemnice Fizyki'.

Niestety nie wszystkie parki organizują specjalne wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. Miejmy nadzieję, że to się w przyszłości zmieni i każdego roku wybierając się tego dnia do parku rozrywki, maluchy będą mogły poczuć się wyjątkowo.

Opracowanie: Anna Marasek
Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.