Przewodnik po parkach rozrywki

Ach, ten szalony Dzień Dziecka!

Tagi: Dzień Dziecka, Park Rozwrywki

Ach, ten szalony Dzień Dziecka!

Jaki jest największy i najważniejszy dzień w roku (poza urodzinami) dla naszych dzieci? Oczywiście Dzień Dziecka. Dla każdego z nich początek czerwca oznacza tylko jedno – dzień, w którym czeka na nie jakaś niespodzianka, dzień w którym wiele rzeczy uchodzi na sucho, a rodzice starają się przygotować coś wyjątkowego.

No właśnie – coś wyjątkowego. Standardowo, w ten dzień większość z nas wręcza swojemu dziecku jakiś prezent, zabawkę czy inny upragniony przedmiot. Tak jest najłatwiej. Ale ma to potem swoje konsekwencje… Jak wiadomo, zmorą każdego rodzica jest pokój pełen zabawek, których nie ma już gdzie układać, i których dziecko za żadne skarby świata nie chce się pozbyć. Może zatem czas pokazać, że wartościowe prezenty, to nie tylko przedmioty?

Dajmy dziecku dzień radości i miłe wspomnienia (być może nawet na długie lata) i zabierzmy je na niezapomnianą przygodę do parku lub centrum rozrywki. Dzięki temu nie tylko będzie się świetnie bawiło, ale także czegoś nowego się nauczy. A przecież inwestowanie w rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka to priorytet każdego rodzica. 

Park rozrywki czy centrum rozrywki to cudowne miejsca na spędzenie tego dnia z pociechą. Tym bardziej, że na ten dzień wiele parków (jeśli nawet nie wszystkie) przygotowały specjalne niespodzianki, wśród których są wizyty baśniowych postaci, wspaniałe gry i zabawy, liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, tańce i śpiewy, a nawet dodatkowe punkty rozrywkowe w parku, jak na przykład kolejki. Z całą pewnością w Dzień Dziecka w parku będzie mnóstwo śmiechu, radości, i na pewno także i ukochanych słodkości. 

Jeśli bardzo chcemy lub po prostu już wcześniej dziecku obiecaliśmy, że dostanie coś w prezencie, to oczywiście obietnicę musimy spełnić. Dobrym momentem na przekazanie podarunku będzie czas po wycieczce, czyli pod koniec dnia. Ponieważ wówczas dziecko nie będzie rozproszone zabawką i skupi się wyłącznie na zwiedzaniu parku, czerpiąc tym samym, z każdej niespodzianki maksymalną ilość przyjemności. 

Autor: Aleksandra Galus

Komentarze