Przewodnik po parkach rozrywki

Zbrojny atak na Inwałd - wielka inscenizacja historyczna

Tagi: Dinolandia, Park Miniatur Świat Marzeń, średniowieczna Warownia, Mini ZOO, Warownia Inwald

Zbrojny atak na Inwałd - wielka inscenizacja historyczna

Przeraźliwe krzyki, bitewny szczęk broni białej, wystrzały z bombardów, hakownic, muszkietów lontowych, tupot uzbrojonej pieszej zbrojnej formacji, płacz niewiast i dzieci …. Czyżby pospolite ruszenie?

Bez obaw! To wielkie XVII wieczne widowisko plenerowe – inscenizacja historyczna – Oblężenie Warowni Inwałd. 7 i 8 września Warownia Inwałd stanie się miejscem stacjonowania obozu historycznego.

"To nie tylko inscenizacja – to przede wszystkim okazja do przeniesienia się w samo centrum XVII wiecznego życia." – mówi Agnieszka Bylica, specjalista ds. marketingu Parku MIniatur Świat Marzeń i Warowni Inwałd. Turyści będą mogli obserwować pokazy walk, musztrę piechoty, prezentacje bombardierów, inscenizacje ataku na zamek. Osoby szukające wyzwań, a takich na pewno będzie wielu, będą zmagać się w turniejach łuczniczych i szermierczych. Nie braknie również dawnej muzyki i nauki tańca dworskiego, pokazów i opowieści o strojach z epoki, zwiedzania wioski historycznej, w której zapach świeżo gotowanej aromatycznej strawy poruszy niejednego. I oczywiście zabawy plebejskie – będzie mnóstwo śmiechu i radości.

"Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy niezwykłe widowisko – Teatr ognia" – dodaje Agnieszka Bylica. – "Widowisko plenerowe, w którym ogień gra główną rolę. Ekspresyjne dźwięki muzyki do ognistych popisów, specjalnie opracowana choreografia, odpowiedni strój i makijaż stworzą interesujące i wciągające przedstawienie. Efektowne zakończenie pierwszego dnia zmagań z historią."

Osoby chętne do udziału w imprezie mogą podwójnie zaoszczędzić – do dnia 5 września 2013r. można zakupić specjalny bilet za jedyne 36 zł (www.parkminiatur.com). Cena ta zawiera nie tylko jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się za wrotami Warowni. To także wstęp do Parku Miniatur z nieograniczoną możliwością korzystania z lunaparku, jak również wstęp do Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Dinolandia zorganizuje w tych dniach dodatkowe atrakcje dla zwiedzających pod hasłem Jaskiniowcy – m.in. zwyczaje jaskiniowców, poszukiwanie magicznych kamieni, polowanie na dziką zwierzynę. W cenie biletu wstępu można też będzie pojechać do Mini ZOO i zobaczyć średniowieczną zagrodę pełną zwierząt, posłuchać historycznych anegdot i odpocząć w wiejskim klimacie ciszy i spokoju.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.