Przewodnik po parkach rozrywki

Dziś otwarcie średniowiecznej warowni w Inwałdzie

Tagi: Park Miniatur, Inwałd, średniowieczna Warownia

Dziś otwarcie średniowiecznej warowni w Inwałdzie

W Inwałdzie, obok parku z miniaturami pojawiła się kolejna atrakcja. Na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, stoi gród średniowieczny. Dziś otwarcie obiektu dla zwiedzających.

Warownia zajmuje teren o powierzchni 2,5 tys. m2. Przekraczając jej podwoje cofamy się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec, który kryje w sobie niezwykłe miejsca. Na miejscu można zobaczyć zbrojownię, salę tortur, podziwiać widoki z tarasów widokowych i baszty. 

Ciekawi dawnych rzemiosł mogą w przylegającej do warowni osadzie średniowiecznej, zwiedzić chaty tkacza, szewca, kowala czy garnacarza. Zobaczymy tu jak rzemieślnicy szyją buty, kują miecze, wypalają garnki czy tkają materiały.


Obok warowni znalazło się też miejsce dla Parku Ruchomych Smoków.


Bilet normalny do warowni kosztuje 19 zł, ulgowy 15 zł. Można skorzystać z oferty łączonej, wejście do parku miniatur + warownia (bilety odpowiednio 29 zł i 25 zł).

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.