Przewodnik po parkach rozrywki

Średniowieczna warownia powstaje obok Parku Miniatur w Inwałdzie

Tagi: Inwałd, Park Miniatur Świat Marzeń, średniowieczna Warownia, Unia Europejska, Turnieje Rycerskie, Agnieszka Bylica, Atrakcja Turystyczna, Inscenizacje Historyczne

Średniowieczna warownia powstaje obok Parku Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur w Inwałdzie wzbogaca swoją ofertę o średniowieczną warownię. Budowla w skali 1:1 zajmie powierzchnię 2500 m2 i z pewnością będzie kolejną, ciekawą atrakcją turystyczną w okolicy.

Jak mówi Agnieszka Bylica, menedżer ds. marketingu w Parku Miniatur w Inwałdzie 'średniowieczna warownia wzorowana jest na architekturze z tamtego okresu'. Na miejscu odwiedzający będą mogli obejrzeć zbrojownię, komnaty, wieżę, dziedziniec, a także lochy, w których będą odbywać się inscenizacje animatroniczne.

Przy warowni powstanie pięć chat tematycznych, w których będą organizowane pokazy średniowiecznych technologii rzemieślniczych. Znajdzie się tu również miejsce na amfiteatr, w którym będą odbywać się przedstawienia związane z epoką średniowieczną – turnieje rycerskie, turnieje łucznicze, inscenizacje historyczne, zabawy plebejskie, koncerty muzyki średniowiecznej. W planach inwestorów jest również stworzenie tematycznej restauracji średniowiecznej.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Otwarcie warownii planowane jest na przyszły rok.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title