Przewodnik po parkach rozrywki

W pierwszy weekend września odbędzie się II Oblężenie Warowni Inwałd

Tagi: Warownia Inwałd, Oblężenie Warowni Inwałd

W pierwszy weekend września odbędzie się II Oblężenie Warowni Inwałd

Przybywajcie zacni rycerze i piękne księżniczki do Warowni Inwałd! Po wielu latach spokojnego życia na zamku stała się rzecz straszna. Obudziła się Smoczyca… W pobliskich jaskiniach i dołach składa swoje jaja, z których wylęgają się smocze dzieci rosnące w siłę...

Czyżby szykowała się nam podróż w czasie do średniowiecza? Bez obaw! To XV-wieczne widowisko plenerowe – inscenizacja historyczna – II Oblężenie Warowni Inwałd – Turniej Rycerski o Smocze Jajo. 6-7 września 2014r. Warownia Inwałd stanie się miejscem stacjonowania obozu rycerskiego. 

"Inscenizacje historyczne są doskonałą okazją do przeniesienia się w samo centrum XV-wiecznego życia." – mówi Agnieszka Bylica, specjalista ds. marketingu w Warowni Inwałd.

Istotnym elementem imprezy będzie Rodzinna Gra Terenowa o Smocze Jajo. Rodziny na podstawie mapki będą szukać wyznaczonych miejsc w Warowni by przejść odpowiednie próby – np. młynek rycerski czy zadanie czarownicy Magdaleny. Najgodniejsze drużyny zostaną wybrane do wieczornej bitwy ze smokiem. Turyści będą mogli obserwować pokazy turnieju łuczniczego, rycerskiego na miecz i tarcze, wziąć udział w nauce tańca średniowiecznego, przymierzyć stroje, zbroje, zwiedzić obóz rycerski, wysłuchać opowieści o średniowiecznym życiu.

"Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy niezwykłe widowisko – Bitwa ze smokiem." – mówi Agnieszka Bylica. "Widowisko walki, światła i ognia. Efektowne zakończenie pierwszego dnia zmagań z historią."

Osoby chętne do udziału w imprezie mogą zaoszczędzić – do dnia 4 września 2014r. mogą zakupić rodzinny bilet wstępu online w promocyjnej cenie z 20% rabatem. Cena ta zawiera jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się za wrotami Warowni. To także korzystanie ze wszystkich atrakcji oferowanych w Warowni – osada średniowieczna, park ruchomych smoków, zbrojownia z pokazem multimedialnym światło-dźwięk,  strzelanie z łuku, średniowieczny bilard i kręgle.

Program imprezy:
Sobota - 6 września
11.00 Rozpoczęcie imprezy – przemowa króla i potyczka przy zamkowej bramie
11.30 – 18.00 Rodzinna gra terenowa
13.00 – 14.30 Turniej łuczniczy rekonstruktorów (Podgrodzie)
14.00 – 15.30 Turniej rycerski na miecz i tarcze (Plac Turniejowy)
16.00 – 17.30 Pokaz i kurs tańców średniowiecznych (Zamkowy Dziedziniec)
18.00 – 19.00 Walki drużyn rycerskich
19.30 – 20.00 Bitwa ze smokiem – widowisko walki, światła i ognia

Niedziela - 7 września
11.00 Rozpoczęcie imprezy – przemowa króla i potyczka przy zamkowej bramie
11.30 – 18.00 Rodzinna gra terenowa
12.00 – 13.00 Finał turnieju łuczniczego rekonstruktorów  (Podgrodzie)
13.30 – 14.30 Finał turnieju rycerskiego na miecz i tarcze (Plac Turniejowy)
15.00 – 16.00 Bitwa drużyn rycerskich

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.