Przewodnik po parkach rozrywki

Park Średniowieczny Warownia Inwałd

W Inwałdzie, na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2500 m2. Przekraczając jego podwoje cofamy się w czasie do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca. Kręte schody wiodą na sam szczyt wieży.

W zbrojowni rycerze w średniowiecznych strojach strzegą broni – mieczy, kuszy, włóczni. Sala tortur daje realistyczny obraz średniowiecznego sposobu wymierzania kary - dyby, madejowe łoże, krzesło czarownic, pręgierz.

Osada średniowieczna, przylegająca do warowni, tętni życiem, oddając klimat codzienności ówczesnych czasów. W drewnianych chatach, można spotkać garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek.

Całego grodu pilnują smoki, które czają się w parku, pomiędzy krętymi ścieżkami, strumieniami i tajemniczymi roślinami.

Warownia Inwałd wchodzi w skład kompleksu Inwałd Park, na który składają się ponadto: DinolandiaPark Miniatur Świat Marzeń, Kucyki Mini ZOO oraz Ogród Jana Pawła II.

Kontakt / Więcej informacji

Park Średniowieczny Warownia Inwałd
Kategoria
Inne parki rozrywki
Lokalizacja
Inwałd, Małopolskie
Data otwarcia
lipiec 2012
Rozmiar
0.25 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Park Średniowieczny Warownia Inwałd

pokaż wszystkie

Aktualności o Park Średniowieczny Warownia Inwałd

Parki w pobliżu