Przewodnik po parkach rozrywki

Pszczoły nadlatują w ten weekend do Bałtowa

Tagi: Park Rozrywki, Park Dinozaurów, JuraPark Bałtów, Swieto Pszczoly

Pszczoły nadlatują w ten weekend do Bałtowa

W dniach 17-19 sierpnia w Bałtowie odbędzie się V Święto Pszczoły – niezwykle barwna impreza,  na której pojawią się wystawcy oraz hodowcy z Polski i z zagranicy, by zaprezentować smakowe i lecznicze walory miodów.

Na miejscu gości czeka jarmark produktów pszczelich, woskowych wyrobów artystycznych, naturalnych kosmetyków oraz rękodzieła ludowego. To również niepowtarzalna okazja ku temu, by  spróbować aromatycznych miodów pitnych, nalewek, piw i potraw regionalnych. Jak zapewniają organizatorzy imprezy, ta kulinarna i kulturowa podróż pozwoli na poznanie tradycji bartnictwa oraz pszczelarstwa. Będzie można wziąć udział w warsztatach organizowanych w pasiekach na terenie gminy Bałtów, a także poznać zalety apiterapii – leczenia produktami pszczelimi.

Wystawom towarzyszyć będzie niepowtarzalna Biesiada Pszczelarska przy muzyce ludowej i ognisku. Na ten gwarny festiwal warto wybrać się z całą rodziną. Bałtów jest bowiem jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości województwa świętokrzyskiego, która zasłynęła na turystycznej mapie Polski dzięki odnalezionym tam śladom dinozaurów.

Dziś turystów przyciąga przede wszystkim JuraPark z doskonale odwzorowanymi modelami prehistorycznych gadów, Parkiem Rozrywki, placem zabaw dla dzieci, kąpieliskiem ze strzeżoną plażą oraz Muzeum Jurajskim. Ponadto znajduje się tam Kino Emocji 5D oraz  Prehistoryczne Oceanarium, gdzie dzięki osiągnięciom współczesnej techniki można z bliska oglądać podwodny świat i zwierzęta zamieszkujące głębiny miliony lat temu.

Obok JuraParku znajduje się Bałtowski Zwierzyniec, gdzie na obszarze 60 ha, w pięciu sektorach, w warunkach zbliżonych do naturalnych żyje ok. 500 zwierząt z sześciu kontynentów. Na spotkanie z turystami wychodzą jelenie Dybowskiego, pełne gracji daniele, ciekawskie muflony, ogromne bydła szkockie, kozice śruborogie, a także alpaki, lamy, owce, koniki polskie i zabawne osły. „Zwierzyniec” znalazł się na elitarnej mapie ośrodków zajmujących się ochroną majestatycznych żubrów, które dziś są dumą Bałtowa. W Bałtowie można spłynąć tratwami lub kajakami rzeką Kamienną czy skorzystać z coraz bardziej popularnej w Polsce formy turystyki - questingu (turystyki z zagadkami). 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.