Przewodnik po parkach rozrywki

Należące do Stowarzyszenia Delta JuraParki nagrodzone prestiżową nagrodą

Tagi: Jurapark, Bałtów, Krasiejów, Solec Kujawski, Stowarzyszenie Delta, Muzeum Paleontologiczne, Prehistoryczne Oceanarium, Multimedialny Tunel Czasu, Nagroda Popularyzatora Nauki

Należące do Stowarzyszenia Delta JuraParki nagrodzone prestiżową nagrodą

Stowarzyszenie Delta, właściciel parków z dinozaurami w Bałtowie, Solcu Kujawskim i Krasiejowie otrzymało tytuł 'Popularyzatora Nauki'. Nagrodę tę przyznała Polska Agencja Prasowa oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrodę otrzymują te osoby i instytucje, które krzewią naukę w polskim społeczeństwie. Stowarzyszenie Delta, od początku wyznaje zasadę, aby uczyć bawiąc i rozwija ją w każdym ze swoich trzech JuraParków. Obiekty te mają swój niepowtarzalny klimat, wykorzystujący warunki naturalne miejsc, w których powstały. 


Jak podaje Monika Pękala z działu marketingu JuraParków, pierwszy z nich, powstały w 2004 roku w Bałtowie, odwiedza przez ostatnie lata ok. 300 tys. turystów rocznie. Największy z JuraParków (dotychczas największy park tematyczny poświęcony dinozaurom) – JuraPark w Krasiejowie – otwarty został w miejscu odkrycia najbogatszych na skalę europejską (a być może i światową) „złóż” skamieniałości triasowych (sprzed ok.230 milionów lat) płazów i gadów. Na terenie krasiejowskiego JuraParku o powierzchni ok. 40 hektarów ustawionych jest ok. 250 modeli kopalnych zwierząt (głównie dinozaurów) wykonanych w skali 1:1, z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii.Dodatkowo każdy z JuraParków prowadzi szeroko zakrojoną działalność popularnonaukową. Niedawno w Bałtowie otworzono Prehistoryczne Oceanarium, w Krasiejowie z kolei istnieje Multimedialny Tunel Czasu. W Krasiejowie też znajduje się jedyne na świecie Muzeum Paleontologiczne, ustawione nad nad czynnym stanowiskiem.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.