Przewodnik po parkach rozrywki

Jurapark Krasiejów planuje kolejne inwestycje

Tagi: Park Dinozaurów, Jurapark Krasiejów, Stowarzyszenie Delta, Halina Kisiel, Kino, Muzeum, Preparatorium

Jurapark Krasiejów planuje kolejne inwestycje

Stowarzyszenie Delta, właściciel parku z dinozaurami w Krasiejowie planuje dalszy jego rozwój. Jak podaje Gazeta Wyborcza za około 12 milionów złotych w parku powstanie pawilon z salami multimedialnymi, kinem, muzeum i preparatorium.

Przypomnijmy, że Jurapark w Krasiejowie to nie tylko atrakcja turystyczna ale również miejsce wykopalisk. Z tego też względu, jak twierdzi wiceprezes Delty Pani Halina Kisiel, konieczne jest utworzenie preparatorium.

Preparatorium to specjalnie stanowisko dla naukowców, które umożliwi preparowanie szczątków dinozaurów na miejscu, bez konieczności wywożenia ich poza Krasiejów. Dla odwiedzających park będzie to dodatkowa atrakcja. Będą mogli zobaczyć jak przebiega proces od odkopania kości dinozaurów aż do ich ekspozycji w muzeum.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.