Przewodnik po parkach rozrywki

Noc Muzeów z dinozaurami w Krasiejowie

Tagi: Jurapark Krasiejów, Parki Z Dinozaurami, Muzeum Paleontologiczne, Prehistoryczne Oceanarium, Noc Muzeów

Noc Muzeów z dinozaurami w Krasiejowie

Zobacz dinozaury w blasku księżyca i podążaj śladami szalonego paleontologa w jedyną taką noc w roku! Już w najbliższą sobotę, 12 maja w ramach Nocy Muzeów będzie można za darmo zwiedzić JuraPark w Krasiejowie i  wziąć udział w ekscytującej grze terenowej. 

Śmiałkowie, którzy odważą się wejść do JuraParku po zmroku, będą mogli przechadzać się wśród podświetlonych modeli dinozaurów oraz obejrzeć zbiory Pawilonu Paleontologicznego. To właśnie tu znajdują się szczątki pradawnych gadów, które można podziwiać przez szklaną podłogę dokładnie w miejscu ich odkrycia.

Impreza rozpocznie się już o godz. 16:00 grą terenową „Tajemnica Szalonego Paleontologa II”, będącą kontynuacją zeszłorocznej zabawy. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie nowej zagadki związanej z nieobliczalnym naukowcem, który znalazł sposób na ożywienie dinozaura.


'Gracze otrzymają od nas wskazówki, którędy powinni podążać.'
– mówi Dawid Ptok z JuraParku – 'Czeka na nich wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Trwające blisko cztery godziny podchody, będą składać się z wielu etapów. Uczestnicy będą musieli wykonać zadania, do zaliczenia których pomocne okażą się informacje dostępne na ścieżce edukacyjnej.'

Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy. Ważne, by w skład maksymalnie czteroosobowych drużyn wchodziła przynajmniej jedna osoba dorosła. Nagrodą dla zwycięskiej ekipy jest pobyt w kompleksie turystycznym w Bałtowie (woj. świętokrzyskie). 


Ponadto o godzinie 19:00 cykl wykładów wygłosi, znany ze swoich ciekawych opowieści, ceniony w kraju i za granicą paleontolog, dr Andrzej Boczarowski. Tym razem zdradzi tajniki ewolucji i odkryje przed słuchaczami tajemnicę Oetzi - człowieka z lodowca. Natomiast o godz. 21:00 rozpocznie się plenerowy koncert, podczas którego zabrzmią etniczne rytmy w wykonaniu zespołu Dziejba.

Co, gdzie kiedy?
Wstęp wolny dla uczestników gry terenowej od godz. 15:30. Nocne zwiedzanie (od godz. 19.00) – wstęp wolny dla wszystkich chętnych. Podczas Nocy Muzeów czynne będą punkty gastronomiczne, Prehistoryczne Oceanarium (wstęp wolny), Tunel Czasu (wstęp wolny) oraz Kino Emocji 5D (odpłatnie).

Gra terenowa: Drużyny startujące w podchodach powinny składać się z maksymalnie 4 osób. Może to być rodzina, przyjaciele, a nawet pracownicy jednej firmy. W każdej grupie musi być przynajmniej jedna osoba dorosła. Chętni do udziału w zabawie mogą zarejestrować się do gry pod numerem telefonu: 77 465 14 67.

Wykłady dr Andrzeja Boczarowskiego:

  • „Oetzi-tajemnica człowieka z lodowca”
  • „Cofanie ewolucji”
  • „Ewolucja mózgu człowieka”

Więcej informacji na stronie parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.