Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie zimowe na desce, u Mikołaja lub ze zwierzętami, cz. 4

Tagi: Park Dinozaurów, Mikrokosmos, Ferie, 2 Bieguny, Kołacinek, Dolina Skrzatów, Kraina Świętego Mikołaja, Kaszubski Parku Miniatur, Wyciąg Narciarski W Krasnobrodzie

Ferie zimowe na desce, u Mikołaja lub ze zwierzętami, cz. 4

11 lutego rozpoczyna się ostatni termin ferii zimowych, tym razem dla województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Wyczekane wakacje będą trwały niemal do końca miesiąca, bo do 24 lutego 2013 r.  

Dzieci oraz młodzież zamieszkała w województwie lubelskim do swojej dyspozycji mają zimą głównie szaleństwa narciarskie i snowboardowe, ponieważ tam przez całą zimę otwarty jest wyciąg narciarski w Krasnobrodzie, usytuowany na Chełmowej Górze. Mali narciarze mogą śmigać na trasie o długości 600 metrów.  

Wypoczywający w Łódzkiem mogą zażyć przygód na bajkowej ścieżce, odwiedzić świętego Mikołaja lub Dziada Mroza w ich prywatnej chatce, zobaczyć młyn w którym mieli się złe postępki dzieci, zobaczyć jak wytłacza się monety Mikołaja, zajrzeć do Szopki Bożonarodzeniowej, a nawet obejrzeć film – wszystko to oferuje Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku. 

A kto zatęsknił za lekcjami z przyrody może zapoznać się z wyjątkowo atrakcyjną wystawą „2 Bieguny” w Parku Edukacyjno-Rozrywkowym Mikrokosmos (Ujazd), gdzie w śnieżnej atmosferze można obejrzeć replikę niedźwiedzia polarnego, pingwinów cesarskich, narwala, morsa, foki, woła piżmowego, pieśca, puchacza śnieżnego, rybitwy popielatej, nurzyka, nawet igloo, Eskimosa i budzącego grozę Yeti! 

W Nagawkach w Dolinie Skrzatów można zobaczyć przeurocze i wyjątkowo pomysłowe ekspozycje skrzatów, ich maleńkich domków i oczywiście ich samych w prawdziwie baśniowym otoczeniu. 

W Podkarpackim atrakcje stoją głównie pod znakiem narciarskim lub snowboardowym. Czynne są tam wyciągi w Ustrzykach Dolnych (Laworta i Gromadzeń), w Ustrzykach Górnych, Kalnicy, Karlikowie, Dwwerniku i Rymanowie. 

Województwo śląskie aż kipi od atrakcji dla najmłodszych. W Dream Park Ochaby można oglądać niezwykłe rzeźby lodowe. Dinozaury można oglądać w Parku Dinozaurów w Ustroniu. Z kolei w Żywcu, w Żywieckim Parku Miniatur można obejrzeć miniatury pałaców i zamków. 

Wczasowicze z Pomorskiego mogą zajrzeć do Bajkowej krainy, czyli parku miniatur lub Mini Zoo w Kaszubskim Parku Miniatur w miejscowości Mirachowo - Strysza Buda. 

Nie ma co się zastanawiać, tylko szybko się pakować i jechać, bo… potem do kolejnych ferii będzie trzeba czekać kawał czasu. 

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.