Przewodnik po parkach rozrywki

Snowboardowo, odjazdowo i zjazdowo jest w całej Polsce

Tagi: Szwajcaria Bałtowska, Góra Czterech Wiatrów, Skipak, Kiczeraski, Malta Ski

Snowboardowo, odjazdowo i zjazdowo jest w całej Polsce

Zima to przede wszystkim narty, snowboard, sanki, śniegowe kule i bałwany. Każdy o tym wie, ale nie każdy wie, że w jego niedalekiej okolicy także można poszaleć na stoku. I to nawet tam, gdzie gór wcale nie ma.

Góry wcale nie muszą być tylko.. w górach. No, a przynajmniej stoki narciarskie wcale nie muszą tam być. Sztuczne bowiem są nawet w centralnej i północnej Polsce. 

Jeden z bardziej znanych - Skipak jest w Toruniu i Poznaniu - Malta Ski. Ten pierwszy jest kryty, co sprawia, że śnieżny klimat jest tam przez cały rok. Na Matla Ski także można przez większość roku zjeżdżać, jednak z uwagi na fakt, że jest odkryty, to głównie zimą są tam najlepsze warunki do zjazdu. Na poznańskiej Malcie jest także tor saneczkowy (otwarty również latem), którym można pędzić nawet 50km/h. I jeden i drugi stok jest świetnym miejscem na naukę jazdy na nartach lub na snowboardzie. 

Całoroczny stok narciarski wraz z wyciągami jest także w Warszawie. CSN Szczęśliwice oferuje 227m zjazdu, wyciąg narciarski i krzesełkowy oraz kolejkę górską. Można tam także wziąć prywatne lub grupowe lekcje jazdy na nartach lub desce. 

Wielu pewnie jeszcze nie wie, że fantastyczne stoki narciarskie kryją w sobie także mazurskie górki. I to wcale nie takie małe górki, jakby się wydawać mogło. W pobliżu Mrągowa znajduje się malowniczy stok Góra Czterech Wiatrów, położony na Półwyspie Czterech Wiatrów nad przepięknym jeziorem Czos, w sąsiedztwie wspaniale pachnących lasów. Z samej góry roztacza się widowiskowa panorama miasta i okolic. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce. 

W województwie lubelskim, w Puławach do dyspozycji miłośników sportów jest pięć zróżnicowanych tras zjazdowych, ponadto jedna trasa biegowa/skitour oraz liczne trasy rowerowe (downhill) – wszystko to w Ośrodku Sportów Zimowych KiczeraSki. 

Z kolei w Bałtowie (w województwie świętokrzyskim) czeka wspaniały stok o łącznej długości 2500m, połączony z dodatkowymi atrakcjami i imprezami. W Szwajcarii Bałtowskiej, bo o niej mowa, można wypożyczyć pełen sprzęt narciarski jak i snowboardowy. Można również skorzystać z odpłatnego serwisu a także nauczyć się jeździć w szkółce narciarskiej. Nic tylko spakować się, zabrać narty i szaleć!

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.