Przewodnik po parkach rozrywki

Świąteczna wycieczka do domu Mikołaja

Tagi: Park świętego Mikołaja, Farma Iluzji, Baltow, Wioska świętego Mikołaja, Mikolajki, Swiety Mikolaj, Park Swietego Mikolaja W Zatorze

Świąteczna wycieczka do domu Mikołaja

Kaskady dzwoneczków, kolorowych światełek, śniegowe kule, elfy i rzecz jasna Święty Mikołaj we własnej osobie. Gdzie takie cuda można zobaczyć? Oczywiście w jesienno-zimowych parkach Świętego Mikołaja. 

Jeśli ktoś myśli, że parki rozrywki są zamknięte w okresie jesienno-zimowym, jest w dużym błędzie. Parki, gdzie motywem przewodnim jest Święty Mikołaj, renifery, elfy, betlejemska szopka, bałwany i królowa śniegu – czyli postacie związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz zimą – są główną atrakcją parków otwartych właśnie w okresie od listopada do lutego.

Kiedy zamknięte jest większość letnich parków, przychodzi czas na zimowe parki Mikołaja. Poza licznymi atrakcjami, takimi jak możliwość zrobienia zdjęcia ze Świętym, elfami czy innymi bajkowymi postaciami, są tam także przepięknie oświetlone aleje, magiczna choinka, która spełnia życzenia, renifery, które można pogłaskać oraz liczne zabawy takie jak np. palenie nie najlepszych uczynków i złych życzeń. Centralnym punktem parku jest w takich miejscach oczywiście domek Świętego Mikołaja i on sam we własnej osobie. Można z nim porozmawiać, usiąść na kolanach, pociągnąć za brodę i zrobić zdjęcie lub nakręcić filmik z pobytu w jego progach.


Mikołaj odwiedził również małe skrzaty / Dolina Skrzatów


Każde, nawet najbardziej znudzone typowymi parkowymi atrakcjami dziecko znajdzie tam coś dla siebie, co je także mile zaskoczy. Warto pamiętać, że wyjazd w takie miejsce nie tylko obudzi najdawniejsze i najbardziej skrywane dziecięce wspomnienia rodziców, ale przede wszystkim może stanowić świetny pomysł na prezent na Mikołajki, który w sposób magiczny utrwali rodzinne więzi i zapewni świetną zabawę dla całej rodziny.

Podczas zwiedzania można również posmakować licznych słodyczy i najróżniejszych przysmaków, sprzedawanych na odświętnie przystrojonym jarmarku. Każdy, kto bardziej zgłodnieje może także najeść się grillowanymi potrawami. Tego typu atrakcji można zaznać w kilku miejscach w Polsce: w Parku św. Mikołaja w Zatorze, Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie, na Farmie Iluzji i Świętego Mikołaja w Trojanowie a nawet w najnowszym, przemiłym parku - Dolinie Skrzatów w Nagawkach

Autor: Aleksandra Galus

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.