Przewodnik po parkach rozrywki

Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w okolicy Gierłoży k. Kętrzyna. Łączy on zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Rozrywki oraz moc innych atrakcji.

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. Na terenie parku znajdują się także pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. 

Z kolei odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Kontakt / Więcej informacji

Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji
Kategoria
Parki miniatur
Lokalizacja
Kętrzyn, Warmińsko-Mazurskie
Data otwarcia
czerwiec 2009
Rozmiar
3 ha

Jedziesz do: Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji

pokaż wszystkie

Aktualności o Mazurolandia - Mazurski Park Atrakcji

Parki w pobliżu

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >