Przewodnik po parkach rozrywki

Ostatnia tura ferii: atrakcje dla dzieci z Mazowsza, Dolnego Śląska, Pomorza i Opolszczyzny

Tagi: Ferie W Polsce, Ferie Opolskie, Ferie W Parkach Rozrywki, Ferie Mazowsze

Ostatnia tura ferii: atrakcje dla dzieci z Mazowsza, Dolnego Śląska, Pomorza i Opolszczyzny

Początek ostatniej tury ferii nie mógł umknąć naszej uwadze. Mieszkańcom Mazowsza, Dolnego Śląska, zachodniej części Pomorza i Opolszczyzny też należy się przewodnik po najlepszych atrakcjach dla dzieci w ich regionie.

Dolnośląskie

miniEUROLAND - Kłodzko

Wycieczka rozpoczyna się pod kościołem św. Franciszka w Kłodzku. Gdy miniemy już najważniejsze zabytki miasteczka naszym oczom ukazuje się charakterystyczna bryła zamku w Książu. Zaledwie parę kroków wystarczy jednak do tego, aby zobaczyć Fontannę di Trevi, wieżę Eiffla, katedrę w Pizie i ponownie znaleźć się dolnym Śląsku – tym razem we Wrocławiu. Tempa z jakim przemierzamy Europę pozazdrościłby nam sam Philieas Fogg! Ciekawe, czy gdyby on sam zamiast w podróż dookoła świata, wybrałby się na zwiedzanie parku miniatur, zakład zostałby uznany? Europę bez wątpienia można uznać za zaliczoną.

Wszystkich tych, którzy zdecydują się na odwiedzenie Minieurolandu uprzedzamy, że będzie to zaledwie początek Waszej przygody. W tym miejscu nietrudno jest się zarazić pasją do podróżowania. Jeśli Wasze dziecko nie postawi jednak zostać podróżnikiem, to wciąż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zacznie budować miniatury – zimą w parku odbywają się bowiem warsztaty z modelarstwa.

 


Makieta zamku w Książu

 

Musicie wiedzieć też, że Minieuroland organizuje obecnie konkurs, w którym nagrodą jest bilet do parku i pobyt hotelu „Fryderyk” w Dusznikach Zdrój. Zadanie polega na narysowaniu komiksu, ilustrującego wycieczkę po Dolnym Śląsku (wśród atrakcji powinien się oczywiście znaleźć Mineuroland i wspomniany hotel). O szczegółach konkursu przeczytacie w podlinkowanym artykule

=>  Minieuroland ogłasza konkurs na komiks

Mazowieckie

Fun Park Digiloo – Warszawa

Digiloo to największa sala zabaw w Warszawie. Dzieci znajdą tam baseny wypełnione plastikowymi kulkami, zjeżdżalnie, miejsca do wspinaczki, rowery i wiele innych atrakcji, które zagwarantują im aktywny, pełen wrażeń dzień. Z tego powodu najlepiej jest wykupić wejściówkę bez limitu czasowego. W innym wypadku dzieci z pewnością będą usiłować namówić Was na wykupienie dodatkowych kilku godzin zabawy. Nad bezpieczeństwem dzieci cały czas czuwa kadra doświadczonych animatorów, więc możecie bez wyrzutów sumienia zostawić tam swoje pociechy i w międzyczasie zająć się swoimi sprawami. Wielu rodziców korzysta też z kawiarni na antresoli z widokiem na plac zabaw. Zarówno kawę, jak i ciastka mają tam wyborne.

 


Zjeżdżalnia w Fun Park Digiloo

 

Kraina Westernu - Sarnowa Góra

Mazowsze też ma swój Dziki Zachód – to Kraina Westernu w Sarnowej Górze. W sezonie organizowane są tu pokazy tańców indiańskich, pojedynki rewolwerowe (oczywiście wszyscy wychodzą z nich cało:) i zawody w strzelaniu z łuku. Zimą największą atrakcją Krainy Westernu są jednak konie: można wziąć udział w prawdziwym kuligu za saniami, zakończonym ogniskiem z kiełbaskami i grzanym piwem oraz w obozie jeździeckim.

 


Zajęcia z jazdy konnej w Krainie Westernu

 

Studio Kulinarne Małe Przyjemności - Warszawa

Podczas warsztatów w Studio Kulinarnym Małe Przyjemności przekonacie się, jak świetną zabawą jest wspólne gotowanie. Dzieci mogą tam np. samodzielnie upiec chleb i przygotować wyśmienite i co najważniejsze zdrowe pasty do pieczywa. Wyobrażacie sobie, jak cudownie musi smakować świeżutki, jeszcze ciepły chleb posmarowany taką naturalną pastą? Po czymś takim, wasze pociechy już nigdy nie tkną naszpikowanych konserwantami smarowideł ze sklepu!

 


W Studio Kulinarne Małe Przyjemności dzieci odkrywają, ile przyjemności daje gotowanie

 

W tym roku w ofercie studia pojawiły się także kulinarne półkolonie.  Dzieci poznają podczas nich smaki różnych krajów, nauczą się planować menu i zakupy na kolejny dzień. W cenie warsztatów są oczywiście posiłki. Wcześniej trzeba jednak samodzielnie je przygotować.

Półkolonie rozpoczynają się 13.02. => Tu znajdziecie więcej informacji na ich temat

Opolskie

Park Rosenau – Pokrzywna

Inspiracją do powstania parku Rosenau była legenda o zaginionym mieście w górach Opawskich. Rosenau miało być niezwykle bogatym miastem, ale jego mieszkańcy nie cieszyli się dobrą sławą. Miało to związek z ich pogańskimi wierzeniami – mimo tego, że okoliczne wioski były już chrześcijańskie, lud zamieszkały w Rosenau wieczorami wciąż oddawał cześć swoim bożkom. Najgorsze było jednak to, że ofiarami w tych rytuałach bardzo często byli pielgrzymi, zmierzający do Bizancjum. Rosenau spotkała jednak kara za ich okrucieństwo. Pewnej nocy mury zaczęły pękać i miasto po prostu zapadło się pod ziemię. Od tamtej pory nikt nigdy nie widział ani miasta ani jego mieszkańców.

Współczesne Rosenau nie jest już tak złowrogim miejscem.  Na terenie parku znalazły się jednak atrakcje, które przywołują legendarny nastrój tego miejsca np. magiczny kamienny krąg. W Rosenau nie brakuje też obiektów czysto rekreacyjnych: lodowisko, kino 7D, karuzele, zjeżdżalnie (w tym snowtubing) – na pewno nie będziecie się tu nudzić.

 


Straszna sztolnia to jedna z najpopularniejszych atrakcji parku Rosenau

 

To tylko wybrane parki rozrywki w wymienionych województwach. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie jeszcze atrakcje znajdują się w waszym regionie, skorzystajcie z naszej wyszukiwarki. Warto zapoznać też się z zasadami funkcjonowania karty FUNPASS – dzięki temu możecie oszczędzić nawet 50% na biletach. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.