Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie w polskich parkach rozrywki

Tagi: Funpass, Polskie Parki Rozrywki, Ferie W Polsce, Urlop Z Dzieckiem, Rabat Do Parku Rozrywki

Ferie w polskich parkach rozrywki

Przed nami kolejna tura ferii zimowych. Uczniowie z Kujaw, Wielkopolski, Małopolski i Świętokrzyskiego teraz kolej na was!  Zobaczcie, jakie atrakcje szykują dla was parki rozrywki w waszych województwach.

 

Kujawsko-pomorskie

JuraPark w Solcu Kujawskim jest czynny całym rokiem. Dinozaury w otoczeniu śniegu wyglądają co prawda dość niecodziennie, ale to wciąż naturalnej wielkości olbrzymy z epoki mezozoiku.  Stojąc oko w oko z tak hiperrealistyczną figurą dociera jak monstrualne były to zwierzęta – tego doświadczenia nie jest tego w stanie zastąpić żaden film ani ilustracja w książce. Oprócz parku dinozaurów, w Solcu można zwiedzać Muzeum Ziemi (na eskpozycji znajdują się szkielety dinozaurów, rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt, neolityczne dzieła sztuki i zdjęcia z wykopalisk) oraz park owadów. Na uwagę zasługuje też oferta gastronomiczna parku.

Mówiąc o JuraParku w Solcu konieczne należy też wspomnieć o Bałtowie (okolice Ostrowca Świętokrzyskiego). To właśnie tam działa pierwszy w Polsce Jura Park, który był pierwowzorem dla parku w Solcu i Krasiejowie. O tym, który park wybierzecie zadecyduje pewnie odległość od Waszego miejsca zamieszkania, ale za wycieczką Bałtowa przemawia sąsiedztwo Szwajcarii bałtowskiej, gdzie obecnie trwa w najlepsze sezon narciarski. 

 


Wejście do JuraPark w Solcu Kujawskim

 

Małopolskie

Inwałd

Park w Inwałdzie to ogromne założenie, na terenie którego znajduje się park miniatur, Dinoland, mino zoo, ogród Jana Pawła II i średniowieczna twierdza. Zimą czynne są tylko 3 parki (dinozaury, miniatury i zoo), ale to i tak prawdziwy ogrom atrakcji. Poza tym park wzbogacił swoją ofertę o typowo zimowe rozrywki, jak kulig za ciuchcią oraz ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą. 

 


Park Miniatur w Inwałdzie

 

Zator

O parku świętego Mikołaja w Zatorze mówiliśmy już sporo przed Bożym Narodzeniem. Całe szczęście park nie zamyka jednak swoim bram wraz z zakończeniem sezonu świątecznego. Wciąż można podziwiać bajkową iluminację, pokazy magiczne i korzystać ze wszystkich atrakcji mieszczących się na terenie wioski (diabelski młyn, zjeżdżalnia, ciuchcia, łyżwy, kino 3D 360° ). Na miejscu nie zastaniecie jedynie dinozaurów z Zatorlandu – są w trakcie zimowego tourne po Polsce. Od 28 stycznia do 13 lutego będzie je można je oglądać w Galerii Pestka w Poznaniu.

Świętokrzyskie

Jak nie trudno się domyślić Oceanika to zespołów akwariów. Można tam oglądać stworzenia morskie z niemal każdego zakątka świata – Amazonii, Azji i Oceanii. Zwiedzanie trwa ok. 50 min. W tym czasie przewodnik zdradza uczestnikom wycieczki wiele ciekawostek o życiu w wodach oceanów. Po zapoznaniu się ze wszystkimi gablotami najmłodsi goście mogą udać się do krainy zabawy, gdzie czekają na nich karuzele, zjeżdżalnie, park linowy i wiele innych atrakcji. Właściciele domowych akwariów mogą się też zaopatrzyć w nowe rybki. 

Wielkopolskie

Sieć parków miniatur w Polsce jest już dość gęsta. Park makiet jest jednak tylko jeden – to Mikroskala na obrzeżach Konina. Obecnie znajduje się tu ponad 50 makiet. Szarża husarii, wybuch bomby atomowej nad Hiroszimą, lądowanie na księżycu, atak Godzilli, lasy Pandory z filmu „Avatar” – to tylko 6 z wielu scen jakie przedstawiają.  Dzięki różnorodności poruszanych wątków, dzieci z łatwością przyswajają treści edukacyjne. Po odwiedzeniu ekspozycji będzie im znaczniej łatwiej wyobrazić sobie jak wyglądało lądowanie aliantów w Normandii albo realia stanu wojennego. Jak by tego było mało część makiet jest interaktywna! 

Parki rozrywki z rabatem Funpass

Jeśli zainteresowała was któraś z powyższych ofert, koniecznie zapoznajcie się z informacjami na temat karty rabatowej Funpass – jej zakup upoważnia do zniżek we wszystkich wymienionych wyżej miejscach oraz wielu innych polskich parkach rozrywki. Funpass to ponad 140 miejsc ze zniżką w całej Polsce! Karta jest ważna przez rok, dwa lub nawet trzy lata w zależności od wybranej opcji. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.