Przewodnik po parkach rozrywki

Powstał kolejny park z miniaturowymi budowlami

Tagi: Park Miniatur, Wrocław, Kraina Miniatur, Otwarcie Parku Miniatur

Powstał kolejny park z miniaturowymi budowlami

Już jutro swoje podwoje otwiera kolejny park miniatur. Park edukacyjno-rozrywkowy Kraina Miniatur to jeden z nielicznych obiektów tego typu zlokalizowany w mieście.

Kraina Miniatur to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie zobaczyć można repliki zabytkowych budowli z całej Polski. Na terenie 6500 m² zlokalizowanych jest 11 miniatur zgodnych z oryginałami co do najmniejszych detali. Wszystkie budowle stworzone zostały w skali 1:25. Są wśród nich m.in. Kościół Mariacki w Krakowie, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Dworzec Wrocław Główny. Pomimo swojej nazwy, miniatury wcale nie są małe - najwyższy model ma prawie 3,5 metra.

O wartość edukacyjną parku dbają profesjonalni przewodnicy, którzy przygotowani są do realizacji różnych ścieżek dydaktycznych, dostosowanych doprofilu gości, m.in. szkolnej i dla rodzin z dziećmi. Co istotne park otwarty jest także na wizyty obcokrajowców, wycieczka po parku może odbywać się w języku polskim, niemieckim, angielskim jak i włoskim.


Atutem Krainy Miniatur jest dogodna lokalizacja obok wrocławskiego ZOO i Hali Stulecia. Oprócz miniatur w Krainie znajdują się dodatkowe atrakcje - lunety, krzesła i buty Guliwera, kuny do zakuwania, maska Frankensteina, 40-metrowa kolejka górska i wulkan. Można też usłyszeć hejnał krakowski, muzykę cerkiewną, obrady sejmu oraz ryczące lwy.

W parku znalazło się też miejsce dla plaży z leżakami i oczka wodnego.
Bilety w cenie 9 zł i 7 zł. W cenie wliczony jest przewodnik.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.