Przewodnik po parkach rozrywki

Nowości w polskich parkach rozrywki na nadchodzący sezon

Tagi: Nowosci W Parkach Rozrywki, Kaszubski Park Miniatur, Mega Park, Tajemnicze Podziemie, Twinpigs

Nowości w polskich parkach rozrywki na nadchodzący sezon

Parki rozrywki powoli zaczynają nowy sezon. Tym razem nierzadko z nowymi atrakcjami. Warto zainteresować się parkiem w swojej okolicy, nawet jeśli już w nim byliśmy. Chociażby po to, by zobaczyć jakie nowości przygotował.

A tych może być całkiem sporo, jak w przypadku Mega-Paku, który z nowości na 2013 r. przygotował: Magiczną Krainę Asteriksa i Obeliksa, wystawę Mega Owady! A ponadto także Ruchome Dinozaury, Zoo, Safari, Flinstonowie, Kraina bajek Baśni i Legend, Lunapark i Miasteczko Westernowe Kansas City!

W krainie Magiczny Świat Asteriksa i Obeliksa! dzieci spotkają bohaterów znanej bajki i wejdą w świat iluzji i przygód. A w zaczarowanym Domu Rzymskim czeka świat iluzji, pełen magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych. Tutaj wszystko jest inne, niż się z pozoru wydaje. Z kolei w Parku Mega Owadów! uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć repliki owadów w rozmiarach człowieka i większych.

W tym roku parki prześcigają się w nowościach – i tak inny duży park rozrywki - Miasteczko Twinpigs otwiera Tajemnicze Podziemie, czyli jedyny w Europie trójwymiarowy zjazd do odległych zakamarków starej kopalni. Pełna wrażeń, ekstremalna podróż krętymi torowiskami na platformie drezyny umieszczonej na symulatorze ruchów Hexapod, dającej możliwość poczuć efekty specjalne takie jak zapach, dym, efekt wiatru, bryzy i deszczu, a także symulacja trzęsienia wagonika to coś, na co czekają wszyscy spragnieni ekstremalnych doznań.

Nowość numer 2 to Roller Coaster, czyli gwałtowne zakręty, strome wzniesienia, nagłe spadki prędkości i prawdziwe szaleństwo! Przejażdżka na trasie o długości 500 metrów przy prędkości 70 km na godzinę i przeciążeniach 4G zagwarantują potężną dawkę adrenaliny. Na tę atrakcję trzeba jednak jeszcze trochę poczekać ponieważ otwarcie atrakcji planowane jest na drugą połowę roku.

Dla zmęczonych podróżą czekają z kolei miejsca noclegowe Twinpigs z wnętrzami stylizowanymiw indiańskie, kowbojskie motywy, który pozwoli przenieść się w świat szeryfów,rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Pokoje w stylu meksykańskim, indiańskim czykowbojskim to pomieszczenia z niezwykłym duchem.

A dla miłośników małych budowli Kaszubski Park Miniatur przygotował ekspozycję wszystkich latarni Polskiego nabrzeża. Już w kwietniu pojawi się także makieta wieży Eiffla - (w skali 1:25 tak jak pozostałe makiety), która będzie miała wysokość ponad 12 metrów. Łącznie nowy sezon to 60 makiet z Kaszub, Polski świata.

Wiele innych parków także postanowiło uzupełnić swoje ekspozycje o nowe postaci z bajek, ze świata gadów lub owadów. Niektóre otwierają także mini zoo z kucykami, kozami i innymi typowo polskimi żywymi zwierzętami. Jak widać, od nowości aż kipi w każdym parku. Nic tylko ruszać w drogę!

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.