Przewodnik po parkach rozrywki

Rekordowa liczba odwiedzających w najstarszym szwedzkim parku

Tagi: Park Rozrywki, Grona Lund, Starflyer, Eclipse, Park Rozrywki W Szwecji

Rekordowa liczba odwiedzających w najstarszym szwedzkim parku

Sezon 2013 w szwedzkim parku rozrywki Tivoli Gröna Lund można zaliczyć do udanych. Według szacunków parku, w tym roku odwiedziło go ponad 1,5 miliona gości!

Na tegoroczny sukces złożyło się zapewne kilka czynników. Po pierwsze w tym roku park obchodził 130. urodziny oraz otworzył nową atrakcję Eclipse, najwyższy na świecie StarFlyer.

Po drugie w parku często odbywają się koncerty z udziałem światowych gwiazd. W samym 2013 roku odbyło się ich aż 65! Na scenie pojawiły się takie zespoły jak Wu-Tang Klan, Slayer czy Tenacious D.

Wreszcie w ostatnich latach park poczynił inwestycje w nowe atrakcje, gastronomię i scenografię co również przyczyniło się do wzrostu liczby odwiedzających. Od 2006 roku park zainwestował 71,7 milionów USD, z czego tylko przed sezonem 2013 około 10,8 miliona USD.


Lokalizacja Gröna Lund to jeden z atutów parku.
Z wielu atrakcji roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na stolicę Szwecji.


Gröna Lund to najstarszy park rozrywki w Szwecji, jego historia sięga aż 1883 roku! Park znajduje się na jednej z 14 wysp, na których położony jest Sztokholm, stolica Szwecji. Jest to więc jeden z nielicznych parków rozrywki w Europie, zlokalizowanych w dużym mieście.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.