Przewodnik po parkach rozrywki

Twoje dziecko nie może doczekać się Świąt? Zabierz je do wioski Świętego Mikołaja!

Tagi: Parki Rozrywki W Polsce, Bałtów, Mazurolandia, Parki św. Mikołaja, Zatoland, Ceny Parki Mikolaja

Twoje dziecko nie może doczekać się Świąt? Zabierz je do wioski Świętego Mikołaja!

Święty Mikołaj rozbudza wyobraźnię setki dzieci na całym świecie. Piszą do niego listy, starają się być grzeczne, by zasłużyć na prezenty i wierzą, że spełnia marzenia. Przedszkolaka nic nie ucieszy więc bardziej niż spotkanie go osobiście. I to nie w centrum handlowym, lecz w jego prawdziwym domu. Gdzie go szukać? Wbrew pozorom wcale nie musicie szykować się na długą wyprawę. Poznajcie polskie wioski Św. Mikołaja.

Park Św. Mikołaja w Zatorze

Co powinno znaleźć się w wiosce św. Mikołaja, żeby twój przedszkolak uwierzył, że Mikołaj, do którego przybył z wizytą to poczciwy staruszek z Laponii, a nie przebieraniec? Musi zachwycać od pierwszych chwil, tak by dzieci miały wrażenie, że faktycznie trafiły do wyjątkowego miejsca. To dlatego wjazd do parku św. Mikołaja w Zatorze zdobią tysiące światełek, a zamiast latarni drogę okalają cukrowe laseczki. Dzieci nie mogą oderwać od nich wzroku i podekscytowane przemierzają całą drogę z nosem przy szybie.

Po dotarciu na miejsce magiczna atmosfera wcale nie ustępuje. Widząc stado reniferów, elfy i drewnianą chatę św. Mikołaja dzieci mają wrażanie, że trafiły do jego prawdziwej siedziby. Możliwość spotkania Mikołaja to nie jedyny powód, dla którego warto tu przybyć. Czeka tam na was wiele atrakcji: parada bajkowych postaci, całoroczne lodowisko, kino 360 3D, diabelski młyn i zjeżdżalnia. Ponadto w tegorocznym programie pojawiło się jednak kilka nowości - spektakl o życiu biskupa św. Mikołaja (biskupa) i wieczór pastorałek zaplanowany na 14 grudnia 2017 r.

Wioska Św. Mikołaja w Bałtowie

Wioska w Bałtowie w niczym nie ustępuje Zatorowi, ale ma zupełnie inny charakter. Tam również znajduje się chata św. Mikołaja, własny domek ma też każdy z elfów. Dzieci mogą je zwiedzać i obserwować, jak postępuje praca w wiosce. W wiosce mieszkają też renifery i animatorzy w lapońskich strojach – to wszystko nadaje wiosce autentyczności.

Podobnie jak w Zatorze, w wiosce na dzieci czeka szereg atrakcji m.in. warsztaty kreatywne, łowienie ryb w lodowej krze, świąteczne zagadki czy niszczarka złych uczynków. Na miejscu można też napisać list do św. Mikołaja i wrzucić go do specjalnej skrzynki lub wręczyć mu go osobiście. Koniecznie wpadnijcie też z wizytą do Pani Mikołajowej: ogrzejecie się przy kominku oraz skosztujecie gorącej zimowej herbaty i jej domowych wypieków.

Pamiętajcie, że w Bałtowie można się spotkać nie tylko św. Mikołaja, ale także dinozaury. Jura Park jest otwarty całym rokiem.

→ Przeczytaj artykuł o historii Jura Parku w Bałtowie


W Mazurolandii Mikołaj mieszka w chatce z charakterystycznymi niebieskimi drzwiami

Mazurolandia

Mazurolandia to najlepsza propozycja dla rodzin z północnej polski, które chciałyby odwiedzić św. Mikołaja. Jego dom można rozpoznać na pierwszy rzut oka – to drewniana chatka z niebieskimi drzwiami. W środku jest niezwykle nastrojowo i przytulnie. To przede wszystkim zasługa gospodarza. Mikołaj siedzi w wygodnym fotelu, opowiada dzieciom o tradycjach bożonarodzeniowych i robi sobie z nimi zdjęcia. Każdy gość Mikołaja otrzymuje ponadto podpisany i opieczętowany certyfikat grzecznego dziecka.

Atrakcje Mazurolandii nie kończą się oczywiście na spotkaniu z Mikołajem. W sąsiedniej chacie mieści się pracownia św. Mikołaja, gdzie dzieci pod opieką animatorów wykonują gipsowe figurki, ozdoby bożonarodzeniowe i zimowe pejzaże. Można też zwiedzać park miniatur Warmii i Mazur oraz udać się na przejażdżkę po pobliskim poligonie, zakończoną zabawą przy ognisku.

***

Czy wiecie już do którego parku św. Mikołaja wybierzecie się w tym roku? A może chcecie odwiedzić więcej niż jedno miejsce? Na pewno przydadzą się wam więc zniżki na bilety wstępu. Mamy na to sposób! Karta FUNPASS gwarantuje atrakcyjne zniżki do 120 obiektów rozrywkowych (parki rozrywki, parki miniatur, parki dinozaurow i nie tylko) w całej Polsce. FUNPASS jest ważny 1, 2 lub 3 lata, zapewnia rabaty dla 4 osób na raz i zwraca się już po pierwszej wizycie w parku.

→ Poznaj więcej szczegółów

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.