Przewodnik po parkach rozrywki

Noc w Disneylandzie? Zobacz, dlaczego warto wybrać nocleg w hotelu Disneya

Tagi: Disneyland, Parki Rozrywki, Disneyland Paris, Bilety Do Disneylandu, Bilety Do Parków Rozrywki, Hotele Disneya

Noc w Disneylandzie? Zobacz, dlaczego warto wybrać nocleg w hotelu Disneya

Wizyta w paryskim Disneylandzie to przede wszystkim doskonała zabawa dla całej rodziny. Wiele osób, planując pobyt, decyduje się na wykupienie noclegu w jednym z paryskich hoteli, uznając, że te oferowane przez Disneyland są zbyt drogie. Nie jest to jednak prawdą, a co więcej, na gości wybierających nocleg w jednym z miejsc należących do parku czeka wiele dodatkowych atrakcji. Dlaczego więc warto zdecydować się zostać na noc w Disneylandzie? Tego dowiecie się właśnie teraz.

Hotele Disneya wcale nie takie drogie, jak się wydaje

Planując wizytę w Disneylandzie skupiamy się przede wszystkim na czekającej w parku rozrywce, jednak równie ważne jest, by mieć zapewniony nocleg i odpocząć do pełnym emocji dniu. Panuje przekonanie, że hotele znajdujące się na terenie Disneylandu są drogie. Prawda jest jednak zupełnie inna i często decydując się na nocleg na terenie parku można zapłacić mniej niż za hotel w Paryżu.

Warto zacząć od tego, że w kompleksie Disneyland Resort Paris znajduje się 7 hoteli, a w niewielkiej odległości także rancho z domkami – bungalowami. Każde z tych miejsc ma inny standard – od 2 do aż 5  gwiazdek – i odmienną tematyzację, a co za tym idzie, cena pokoju w każdym obiekcie także się różni. Dzięki temu możliwe jest znalezienie noclegu dopasowanego do każdego budżetu. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym cyklu o hotelach w Disneylandzie TU.


Disneyland Hotel to najbardziej ekskluzywny hotel Disneya w Paryżu

Pobyt w uroczych domkach w sąsiedztwie natury to dobry pomysł dla każdego, kto kocha przyrodę

Co czeka na gości, którzy zdecydują się na nocleg w Disneylandzie?

Obawiając się kosztów związanych z zakwaterowaniem na terenie Disneylandu warto wziąć pod uwagę, że w cenie noclegu jest też wejściówka do dwóch parków – Disneyland oraz Walt Disney Studios Park. Gdyby wybrać nocleg w jednym z paryskich hosteli i dodać do ceny koszt biletów do parku, całość mogłaby wynieść nawet więcej, niż pobyt w hotelu Disneya.

Wybranie noclegu w bezpośredniej bliskości parku jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Nie jest tajemnicą, że dzień pełen atrakcji może być męczący, warto więc mieć możliwość  odpoczynku w pokoju, by potem ruszyć w wir zabawy z nową energią.

To, co ceni sobie wielu hotelowych gości, to Extra Magic Time, czyli dodatkowe godziny zabawy w parku – godzina na Disneyland i godzina na Walt Disney Studios przed otwarciem bram dla wszystkich. Pozwalają one skorzystać z najpopularniejszych atrakcji zanim jeszcze zaczną ustawiać się do nich kolejki.

Goście hoteli mają również zapewniony bezpłatny parking, za który normalnie trzeba zapłacić 20 € za jeden dzień, a także częściowe wyżywienie w formie śniadania.

Magic Pass, czyli kolejne udogodnienie dla hotelowych gości

Disneyland wprowadził niedawno kolejne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić noc w Disneylandzie – Magic Pass. Do tej pory goście hotelowi, chcąc korzystać z przysługujących im dodatków, mieli ze sobą kilka voucherów, biletów i kart. Magic Pass to ogromne ułatwienie, ponieważ jest to jedna karta, w której już znajdują się wszystkie dodatkowe bilety, w tym wejście do pokoju hotelowego. Własną kartę dostaje każdy gość. Upoważnia do wstępu do parku przed oficjalnym otarciem w ramach Extra Magic Time, a także do szybszego wejścia na atrakcje w ramach FASTPASS wszędzie tam, gdzie system ten obowiązuje. Dodatkowo istnieje możliwość zamawiania dedykowanych posiłków. Wystarczy jedynie przyłożyć kartę do czytnika, podobnie jak podczas płatności zbliżeniowych.

Dlaczego jeszcze warto zostać?

Decydując się na spędzenie nocy w jednym z hoteli Disneylandu, macie więcej czasu na skorzystanie z ogromu atrakcji, które oferują oba parki wchodzące w skład kompleksu. Warto jednak wiedzieć, że Disneyland Paris to nie tylko parki rozrywki. Ciekawym miejscem jest łącząca strefę hotelową z parkami Disney Village. To tutaj znajduje się największy sklep z pamiątkami – World of Disney, który koniecznie musicie odwiedzić. Będąc w Disney Village warto także zatrzymać się na obiad i zjeść w jednej z kilku tematycznych restauracji, wybierając z oryginalnego menu. Mieści się tu także kino, można więc dzień pełen atrakcji zakończyć filmowym seansem lub efektownym pokazem. Rozpiska aktualnych wydarzeń dostępna jest na oficjalnej stronie Disneylandu. Udział w tych wydarzeniach jest jednak często dodatkowo płatny.

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek, koniecznie udajcie się do Davy Crockett Adventure. Tu na wszystkich fanów aktywności fizycznej czeka pole golfowe i park linowy, atrakcją jest również jezioro, nieopodal którego znajdują się niektóre hotele. Goście mogą skorzystać z rowerów wodnych, motorówek i kajaków. Oczywiście ci, którzy nie wykupili noclegu w Disneylandzie również mogą z tych atrakcji korzystać, jednak należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Więcej o tym, co warto zobaczyć, będąc w Disneylandzie, przeczytacie tu.


World of Disney to miejsce obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą kupić pamiątki z parku

Planując wyjazd do Disneylandu, warto rozważyć możliwość zatrzymania się w jednym z hoteli należących do parku. Zapewni to nie tylko bliskość atrakcji i sprawi, że problem z dojazdem nie będzie istniał, ale sprawi również, że wasz pobyt stanie się jeszcze bardziej magiczny. Czujecie się przekonani? Sprawdźcie, jaką ofertę pobytową przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title