Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

RMF Dragon Roller Coaster

Ten wyjątkowy roller coaster to tzw. Suspended Coaster. Skład wagoników znajduje się pod szynami, pasażerowie zaś nie mają pod sobą podwozia, a ich nogi swobodnie zwisają w powietrzu, co fajnie potęguje odczucia w czasie jazdy.
Kolejka sięga wysokości prawie 20 metrów (7 piętro w wieżowcu!), prędkość 75 km/h i przeciążenia dochodzące do prawie 3,5 g oraz wyjątkowy tor jazdy prowadzący blisko różnych przeszkód, przez budynki i tunele - to wszystko gwarantuje naprawdę dużą dawkę adrenaliny i niesamowite wrażenia, których spragniona jest młodzież. Jednak wyjątkowe i innowacyjne rozwiązania, np. nowego typu elastyczne zabezpieczenia, łatwy dostęp do siedzeń oraz wyjątkowa „gładkość” przejazdu, pozwalają na użytkowanie kolejki nawet przez bardzo małe dzieci w wieku już od 4 lat (przy czym musi zostać spełnione kryterium min. wzrostu 120 cm).

Rodzaj atrakcji
Atrakcje dla rodziny
Roller coaster
Lift roller coaster
Steel roller coaster
Suspended roller coaster
Rok otwarcia
2015
Maks. prędkość
75 km/h
Długość toru
453 metrów
Wysokość
19 metrów
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

RMF Dragon Roller Coaster

Galeria zdjęć

RMF Dragon Roller Coaster
RMF Dragon Roller Coaster
RMF Dragon Roller Coaster
RMF Dragon Roller Coaster

Jedziesz do: Energylandia?