Przewodnik po parkach rozrywki

Cedar Point

Millennium Force

Lista 'naj' oraz 'pierwszy pod względem' jest tutaj długa - wymieniając najważniejsze jego cechy: 1 roller coaster na świecie, który wykorzystuje tzw. cable lift, czyli jest 'wciągany' na pierwszy szczyt za pomocą specjalnego kabla; pierwszy roller coaster typu giga coaster (ponad 91 m); przez pewien czas najwyższy i najszybszy roller coaster na świecie...
Nie posiada inwersji, ale przejażdżka nim jest bardzo gładka, płynna i przez cały jej czas mkniemy z naprawdę niezłą prędkością... A przy dobrej widoczności podobno można ujrzeć z niego leżącą po drugiej stronie jeziora Erie Kanadę!

Nieprzerwanie od 2001 nagradzany Golden Ticket Award jako najlepszy stalowy roller coaster na świecie!

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Giga coaster
Lift roller coaster
Steel roller coaster
Rok otwarcia
2000
Maks. prędkość
150 km/h
Długość toru
2010 metrów
Wysokość
94 metrów
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Millennium Force

Galeria zdjęć

Millennium Force
Millennium Force
Millennium Force
Millennium Force
Millennium Force
Millennium Force
Millennium Force