Przewodnik po parkach rozrywki

Six Flags Great Adventure

Kingda Ka

Największa atracja tego parku. Wyjątkowy roller coaster: najwyższy na świecie - 139 m; najszybszy na świecie (do 2010 r., kiedy otwarto Formula Rossa w Ferrari World w Abu Dhabi, który rozpędza się do 240 km/h) - 206 km/h, prędkość tę osiągamy w 3,5 sekundy.
Ta intensywna przejażdżka trwa 28 sekund. Jeśli będziecie mieli szczęście/nieszczęście, może przytrafi Wam się tzw. rollback, czyli Wasz pociąg 'nie da rady' dojechać do samego końca wzniesienia, więc stoczy się i wróci tyłem w kierunku stacji...

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Launched roller coaster
Steel roller coaster
Strata coaster
Rok otwarcia
2005
Maks. prędkość
206 km/h
Długość toru
950 metrów
Wysokość
139 metrów
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Kingda Ka
Kingda Ka

Galeria zdjęć

Kingda Ka
Kingda Ka
Kingda Ka
Kingda Ka