Przewodnik po parkach rozrywki

Six Flags Great Adventure

Six Flags Great Adventure to jeden z 13 parków rozrywki sieci Six Flags, jakie zlokalizowane są w Ameryce Północnej (jeden w Kanadzie, jeden w Meksyku, pozostałe na terenie USA). SF szczególną uwagę poświęca roller coasterom oraz intensywnym i pionierskim przejażdżkom. Pierwszy log flume (spływ kłodami po wodnym torze) powstał właśnie w pierwszym parku tej sieci, w założonym w 1961 r. Six Flags over Texas.

Z kolei Six Flags Magic Mountain może pochwalić się największą liczbą roller coasterów w jednym parku - jest ich aż 20! W ciągu 50-letniej historii parku przewinęło się tu jeszcze 8 innych kolejek, które z czasem usunięto, by zrobić miejsce dla nowych atrakcji.

Maskotkami parków tej sieci są znane i lubiane postacie takie jak Królik Bugs, Sylwester i Tweety, Struś Pędziwiatr i Diabeł Tasmański, czyli bohaterowie kreskówek 'Zwariowane Melodie' ('Looney Tunes').

SF Great Adventure zlokalizowany jest w stanie New Jersey, w połowie drogi między Nowym Jorkiem a Filadelfią. Obok parku rozrywki w latach 1974-2012 znajdował się park tematyczny/safari Six Flags Wild Safari, który w 2013 został zastąpiony przez podobny obiekt o nazwie Safari Off Road Adventure.

Najbardziej znaną kolejką w parku jest najwyższy (139 m) i swego czasu (od 2005 do 2010 r.) również najszybszy (206 km/h) roller coaster na świecie - Kingda Ka. Jest to jeden z dwóch strata coasterów, jakie do tej pory powstały. Ta intensywna przejażdżka trwa tylko 28 sekund!

Kontakt / Więcej informacji

Six Flags Great Adventure
Lokalizacja
Jackson, NJ, New Jersey, USA
Data otwarcia
lipiec 1974
Rozmiar
65 ha
Liczba gości
598 000 w 2020 r.    -477% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Six Flags Great Adventure

pokaż wszystkie

Aktualności o Six Flags Great Adventure