Przewodnik po parkach rozrywki

W 2019 r. Orlando będzie mogło poszczycić się najwyższym roller coasterem na świecie!

Tagi: Najwyższy Roller Coaster, Kingda Ka, Orlando, Skyplex, Polercoaster, Skyscraper

W 2019 r. Orlando będzie mogło poszczycić się najwyższym roller coasterem na świecie!

Wszystko wskazuje na to, że najwyższy roller coaster na świecie - Kingda Ka - jeszcze tylko 2 lata będzie mógł cieszyć się tym tytułem. W 2019 r. w pobliżu Orlando na Florydzie powstanie roller coaster, jakiego jeszcze nie było.


Przypomnijmy, Kingda Ka to super wysoki i super szybki roller coaster, który znajduje się w parku Six Flags Great Adventure. Otwarty w 2005 r., w 3,5 sekundy rozpędza się od 0 do 206 km/h i wjeżdża na wysokość 139 metrów. Cała przejażdżka trwa tylko 28 sekund. Jest to najwyższy roller coaster na świecie, w momencie otwarcia również i najszybszy. W 2010 r. tytuł ten przejęła kolejka Formula Rossa z Ferrari World w Abu Dhabi (240 km/h).

Cóż, wygląda na to, że Kingda Ka powinien czuć się zagrożony! Kolejny światowy rekord wymyka mu się z rąk. Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się, że w 2019 r. w pobliżu Orlando na Florydzie kolejka o nazwie Skyscraper wniesie się na wysokość ok. 150 metrów.

 

 

 
Skyscraper będzie kolejką typu polercoaster, jedyną w swoim rodzaju. Plany budowy kolejek tego typu pojawiały się już wcześniej, ale jest to na tyle oryginalny i innowacyjny pomysł, że jeszcze nie doczekał się realizacji. Zanim zasypiemy Was dalszymi informacjami, spójrzcie na filmik promujący tę obłędną kolejkę:


 
Roller coaster, który niczym bluszcz oplatać będzie wieżę o wysokości 152 metrów, ma szansę powstać niedaleko Orlando. Co ciekawe, nie trafi do żadnego istniejącego parku, lecz będzie częścią nowego kompleksu rozrywkowego Skyplex. Orlando to prawdziwe zagłębie parków rozrywki - to tu mieści się największy kompleks parków Disneya, czyli Walt Disney World składający z 4 parków rozrywki i 2 parków wodnych, a także dwa parki Universal Studios (Islands of Adventure oraz Universal Studios Florida). Nie zapomnijąc o licznych mniejszych parkach i wesołych miasteczkach, których tam pełno.


Dokładna wysokość Skyscraper'a nie jest jeszcze podana, ale z pewnością będzie to więcej niż obecny rekord świata należący do Kingda Ka. Przejażdżka ma trwać ok. 4 minut, a wagoniki mają poruszać się z maksymalną prędkością 105 km/h. Na torze o długości 1600 metrów znajdzie się miejsce dla 7 inwersji!

Inwestycja, w którą zaangażowane są firmy US Thrill Rides oraz Intamin, ma pochłonąć 460 milionów amerykańskich dolarów.
Z pracowni szwajcarskiej firmy Intamin wyszły liczne projekty znanych i lubianych roller coaster'ów, jak np. Colossus, Furious Baco, Millennium Force, Storm Runner czy nawet Kingda Ka. Z kolei firma US Thrill Rides znana jest raczej za oceanem, a jej specjalnością są atrakcje w stylu ogromnych kół widokowych i nietypowych wież obserwacyjnych:Trzeba przyznać, że Skycoaster robi wrażenie. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na jego otwarcie, a w międzyczasie cieszyć się już istniejącymi atrakcjami.

Przejedźmy się zatem Kingda Ka. :) Ciekawostka: Jeśli będziecie mieli szczęście/nieszczęście, może przytrafi Wam się tzw. rollback, czyli Wasz pociąg 'nie da rady' dojechać do samego końca wzniesienia, więc stoczy się i wróci tyłem w kierunku stacji...Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title