Przewodnik po parkach rozrywki

Six Flags over Georgia

Six Flags over Georgia to jeden z trzech oryginalnych parków sieci Six Flags - tych parków, które noszę tę nazwę od samego początku. Pozostałe parki to Six Flags over Texas (pierwszy park - z 1961 r.) i Six Flags St. Louis.

Six Flags over Georgia powstał w 1967 r. w Austell w stanie Georgia, ok. 20 km na zachód od Atlanty, stolicy tego stanu. Jak w każdym parku tej sieci (a obecnie jest ich 13 na terenie Ameryki Północnej), na parkowych alejkach spotkamy bohaterów kreskówek 'Zwariowane Melodie' ('Looney Tunes'), czyli m.in. Królika Bugsa, Sylwestera i Tweety'ego, Strusia Pędziwiatra czy Diabła Tasmańskiego. W parku znajdziemy mnóstwo roller coasterów, co jest drugą cechą charakterystyczną dla Six Flags.

Ciekawostka: Nazwa Six Flags, której po raz pierwszy użyto w przypadku wspomnianego Six Flags over Texas, odnosi się do sześciu flag, jakie powiewają na masztach nad stanem Teksas, a które to mocno nawiązują do historii tego stanu. Są to flagi: Hiszpanii, Francji, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, stanu Teksas, oraz Skonfederowanych Stanów Ameryki, potocznie nazywanych Konfederacją. Stany te walczyły o odłączenie od federacji i utworzenie własnego państwa, co było przyczyną wojny secesyjnej w latach 1861-1865.

Warto wiedzieć również, że niektóre europejskie parki należały przez jakiś czas do koncernu Six Flags i nosiły w związku z tym trochę inne nazwy (dzisiejsze parki: Bellewaerde, Walibi Holland, Walibi Belgium).

Kontakt / Więcej informacji

Six Flags over Georgia
Lokalizacja
Austell, GA, Georgia, USA
Data otwarcia
czerwiec 1967
Rozmiar
120 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Six Flags over Georgia

pokaż wszystkie

Aktualności o Six Flags over Georgia

Parki w pobliżu