Przewodnik po parkach rozrywki

Nickelodeon Universe® at MALL OF AMERICA

Nickelodeon Universe® to mały, kryty park rozrywki szczególnie dedykowany dzieciom, który mieści się w centrum handlowym. Park funkcjonuje tam od 1992 r., kiedy to pod nazwą Knott's Camp Snoopy krył się obiekt inspirowany postacią pieska Snoopy'ego, a obiektem zarządzali ówcześni właściciele parku Knott's Berry Farm (dziś obiekt ten należy do sieci Cedar Fair, tak jak np. Cedar Point czy Kings Island).

Obecna nazwa obowiązuje od 2008 r., a wystrój atrakcji nawiązuje do postaci znanego dzieciom SpongeBoba Kanciastoportego, bohatera serialu animowanego produkcji Nickelodeon. Znajdziemy tutaj mnóstwo przeróżnych przejażdżek - dla każdego coś się znajdzie. Mimo że atrakcje znajdują się pod dachem, jest tutaj i spływ kłodami, i kilka roller coasterów, i typowe karuzele dla dzieci.

Nickelodeon Universe® zlokalizowano na terenie Mall of America (MoA) - ogromnego centrum handlowo-rozrywkowego w Bloomington w stanie Minnesota, 18 km na południe od centrum Minneapolis. W ciągu roku MoA odwiedza aż 42 miliony osób!

Kontakt / Więcej informacji

Nickelodeon Universe® at MALL OF AMERICA
Lokalizacja
Bloomington, MN, Minnesota, USA
Data otwarcia
sierpień 1992
Rozmiar
2.8 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Nickelodeon Universe® at MALL OF AMERICA