Muzeum Motyli Łeba

W muzeum prezentowana jest prywatna kolekcja stryja założycieli, który tworzył ją z pasją od 1937 roku.

Nigdy niepoliczono dokładnie wszystkich okazów, które są w posiadaniu muzeum (ponad 400 gablot entomologicznych) - jednakże po przekroczeniu ilości 5000 sztuk owadów i motyli było wiadomo, że będzie to robiło wrażenie na zwiedzających - wszakże nie ilość a jakość ma tu znaczenie, dlatego od 12 lat nasze Muzeum (pierwsze w Polsce) cieszy się co roku rosnącą popularnością.

Stryj Staszek nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. Większość prezentowanych okazów preparował osobiście, zamawiał je z całego świata, sam też odwiedził wszystkie kontynenty poza wschodnią Azją i daleką Australią. 

Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których zostały utworzone dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, druga w 2000 roku we Władysławowie, gdzie swoją siedzibę ma w wieży widokowej Domu Rybaka.

Na wystawie obejrzeć można najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, które są opisane uwzględniając ich najważniejsze cechy charakterystyczne.

Kontakt / Więcej informacji

Muzeum Motyli Łeba
Kategoria
Muzea
Lokalizacja
Łeba, Pomorskie
Data otwarcia
1998

Jedziesz do: Muzeum Motyli Łeba?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Muzeum Motyli Łeba

Parki w pobliżu