Przewodnik po parkach rozrywki

Ferrari Land

Ferrari Land: Każdy fan Ferrari ma dwa marzenia. Są to przejażdżka legendarnym czerwonym autem i wizyta w Ferrari World w Abu Dhabi. Od kwietnia 2017 roku ich spełnienie staje się prostsze, bo zamiast do Emiratów Arabskich, można udać się do PortAventura World w Hiszpanii.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Ferrari Land

Ferrari Land to najnowszy park tematyczny kompleksu PortAventura World, na który składają się park rozrywki PortAventura, park wodny Caribe Aquatic Park, trzy pola golfowe oraz pięć hoteli tematycznych. Sam park PortAventura to jeden z 10 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie, który rocznie odwiedza ponad 3,6 mln gości.

Budowa Ferrari Land to największe przedsięwzięcie w historii PortAventura World. Inwestycja kosztowała blisko 100 mln euro. Z pewnością nie są to jednak zmarnowane pieniądze. Dzięki Ferrari Land hiszpańskie wybrzeże stało się jeszcze atrakcyjniejszym kierunkiem turystycznym.

Flagową atrakcją jest super szybki roller coaster RedForce. Gotowi na mocne doznania?! RedForce bije europejskie rekordy wysokości (112 m) i szybkości (180 km/h).

Jeśli np. zwiedzacie Barcelonę, koniecznie wpadnijcie i tutaj!

 

Kontakt / Więcej informacji

Ferrari Land
Lokalizacja
Vila-seca, Tarragona, Hiszpania
Data otwarcia
kwiecień 2017
Rozmiar
6 ha
Liczba gości
1 000 000 w 2018 r.   

Jedziesz do: Ferrari Land?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Ferrari Land

pokaż wszystkie

Aktualności o Ferrari Land

Parki w pobliżu