Przewodnik po parkach rozrywki

Moda na Dziki Zachód. Powstają nowe parki rozrywki.

Tagi: Miasteczko Westernowe, Żory, Dotacja, Fundusze Unijne, Inwestor, Kowboj, Sławomir Pomiankowski, Dziki Zachód, Kielce, Westernlandia, Saloon

Moda na Dziki Zachód. Powstają nowe parki rozrywki.

Mamy już kilkanaście parków dinozaurów, teraz przyszła kolej na inwestorów, którzy budują kolejne miasteczka westernowe. Inwestycje te mają przyciągać turystów pragnących aktywnie spędzić wolny czas poza domem.

Jedno miasteczko powstaje w Kielcach. Otwarcie parku planowane jest na czerwiec 2011 roku. W ‘Western City’ mają znaleźć się między innymi bank, saloon, biuro szeryfa, hotel a także więzienie a nawet cmentarz. Inwestor planuje również wybudowanie prawdziwej kaplicy rodem z Dzikiego Zachodu, w której będzie można wziąć ślub.
Miasteczko ma być obiektem całorocznym, w którym zaplanowano wiele atrakcji na żywo: napady na bank, strzelaniny rewolwerowców, pokazy kankana.

Wybudowanie tego parku to koszt około 4 mln złotych, z czego ponad połowę zainwestuje pomysłodawca, Sławomir Pomiankowski, właściciel kieleckiej restauracji Stangret. Reszta kwoty, 1,8 mln złotych to pieniądze z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Z kolei w Żorach powstaje park rozrywkowo-handlowy ‘Miasteczko Twinpigs’. Wstęp do tego miasteczka ma być również całoroczny i co ciekawe – bezpłatny.

Na powierzchni ponad 3 hektarów wybudowanych zostanie 14 budynków, usytuowanych wzdłuż 150-metrowej drogi prowadzącej do saloonu. W miasteczku każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, panie będą miały okazję zrelaksować się w spa, panowie skorzystać z usług golibrody, natomiast dzieci będą mogły spędzić czas wolny w ‘Westernlandii’, w której znajdą się między innymi plac zabaw, minizoo, basen z kulkami a nawet będzie można obejrzeć bajki o tematyce Dzikiego Zachodu. Nie zabraknie tu również hotelu i restauracji. W miasteczku będzie także szkółka niedzielna, w której będą mogły odbywać się spotkania. Na potrzeby większych imprez wybudowana zostanie stodoła, inwestorzy przewidują również możliwość organizowania wesel, jako że na terenie parku zlokalizowany będzie ogród weselny.

Zakończenie budowy planowane jest na październik 2011 roku. Wszytkie lokale prowadzić mają przedsiębiorcy wybrani w przetargach, które mają zostać ogłoszone na początku 2012 roku.

Koszt budowy parku to 23,5 mln złotych, z czego 40% kwoty zostało pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 60% pochodzi z kredytu zaciągniętego przez spółkę zarządzającą inwestycją.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title