Przewodnik po parkach rozrywki

Miasteczko Twinpigs kusi turystów profesjonalnymi pokazami westernowymi

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Miasteczko Westernowe, Żory, Pokazy Kaskaderskie, Rollercoaster W Skale, Miasteczko Twin Pigs

Miasteczko Twinpigs kusi turystów profesjonalnymi pokazami westernowymi

Od czerwca tego roku w Żorach funkcjonuje miasteczko westernowe. O to, czemu świnka jest ważnym elementem parku, jaki pokaz jest najciekawszy i czego można spodziewać się odwiedzając Twinpigs, zapytaliśmy przedstawiciela parku.

Parkmania.pl: Dlaczego warto odwiedzić Miasteczko Twinpigs?

Tomasz Wesecki, Marketing Manager parku: Miasteczko Twinpigs to nietuzinkowy Park Rozrywki, który przeniesie nas na Dziki Zachód. Doskonałe miejsce na integracje klas, szkół i grup zorganizowanych. Wiele atrakcji oraz niesamowite pokazy kaskaderskie i pokazy specjalne pozwolą każdemu spędzić cały dzień w niezwykły sposób. Wszystko w cenie jednego biletu.

Co wyróżnia Was w stosunku do istniejących w Polsce miasteczek westernowych?
Miasteczko Twinpigs jest Parkiem Rozrywki czynnym 7 dni w tygodniu przez cały rok. Nasi kaskaderzy to profesjonalni aktorzy i niezwykli ludzie, którzy w świecie westernu i rodeo są nie od dziś. Ponadto wyróżnia nas ilość atrakcji, mamy ich już 19!

W miasteczku westernowym pokazy stanowią istotną część oferty. Jaki pokaz Państwo polecają? Czy różni się on od innych, które można zobaczyć w podobnych obiektach?
Pokazy w miasteczku odbywają się co godzinę – każdy inny od siebie. Największą atrakcją i kulminacją umiejętności naszych kaskaderów jest WILD WEST SHOW na Rodeo. Goście często nie potrafią opanować zdziwienia i emocji patrząc na wyczyny kowboi. Niesamowite akrobacje na koniach z lassem, bronią i pokaż jazdy dżygitowej w stylu western, czynią z tego pokazu niezwykle emocjonujące widowisko.


Dla kogo jest Miasteczko Twinpigs?
Nasz Westernowy Park Rozrywki jest dla każdego. Brzmi to trywialnie, ale każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci najmłodsze znajdą radość w malowaniu twarzy, family coasterze i placu zabaw, starsi świetnie będą się bawić na Karuzeli Trapera i Kuli Parowej, a dla dorosłych wyzwaniem będzie jedna z najwyższych Ścianek Wspinaczkowych! Wiele atrakcji i każda dostosowana do potrzeb różnych grup wiekowych. W pokazach kaskaderskich i inscenizacjach mogą brać udział wszyscy i to kolejny krok w kierunku świetnej zabawy i integracji.


Skąd pomysł na samą nazwę parku?
Historia jest jak z prawdziwego filmu grozy. Podczas budowy znaleziono w ziemi kości – jak w słynnym filmie „Miasteczko Twinpeaks”, jednakże po wnikliwej analizie okazało się że kości należały do świnek – i tutaj leży główna przyczyna nadania nazwy.

Wiele osób z niecierpliwością czeka na rollercoastera w skale. Czy może Pan powiedzieć coś więcej na temat tej atrakcji? Jaką prędkość będzie rozwijał coaster?
Roller Coaster, którego planowane otwarcie przewidziane jest na przełomie roku to konstrukcja niezwykła. Już teraz jej zarys widoczny jest zarówno od strony Katowic, jak i z daleka od strony Wisły. 19 metrowa sztuczna skała, w której znajdować się będzie Roller Coaster to jedna z pierwszych  tego typu konstrukcji w Europie. Prócz tego prędkość dochodząca do 60km/h oraz przeciążenie sięgające 4G w pętli to liczby, które na pewno działają na wyobraźnie i przyciągną ogromną rzeszę fanów.

Jakie są dalsze plany rozwoju miasteczka? Czy co roku będzie więcej atrakcji?
Kolejne fazy rozwoju są w trakcie planowania. W założeniach jest wioska indiańska, z możliwością noclegu. W planach są też atrakcje „wysokoadrenalinowe”, czyli karuzela Top Spin i park linowy. Westernowy Park Rozrywki rozwija się z każdym tygodniem i miesiącem. Na pewno kolejny rok będzie przełomowy i niezwykle emocjonujący.

 


I na koniec, czy głodny kowboj się u Państwa naje? Jakie jedzenie serwowane jest w Miasteczku Twinpigs?
Na terenie Miasteczka mamy trzy duże obiekty gastronomiczne. Saloon, w którym można skorzystać z szerokiej gamy napojów oraz szybkich przekąsek oraz tradycyjnej kuchni. Amerykańska restauracja typu Steak House, gdzie serwowane są wyśmienite wołowe steaki.  Do dyspozycji jest również restauracja meksykańska - Locco Burro czyli m.in. zupa kaktusowa i niezwykłe nachos. 

Rozmawiała: Anna Marasek, Parkmania.pl

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.