Przewodnik po parkach rozrywki

Zielone światło dla budowy Paramount Park w Hiszpanii

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, AWW, Paramount Park, Murcia

Zielone światło dla budowy Paramount Park w Hiszpanii

Czy tematyzacja bazująca na filmach z popularnej wytwórni zagwarantuje sukces tej inwestycji? Czy park, który rozpoczął prace przygotowawcze w podobnym czasie co AWW, ma szanse otworzyć swoje wrota dla pierwszych gości już za 2 lata?

Słońce świecące przez 300 dni w roku, dostęp do piaszczystych plaż i atmosfera wakacyjna przez niemalże cały rok. 3000 kilometrów od Grodziska Mazowieckiego, w Alhama de Murcia powstaje park tematyczny Paramount Park. Czy ten projekt ma szanse powodzenia?

W ostatnich dniach Premursa, promotor całej inwestycji podpisał kontrakty z wykonawcami na kwotę 72 mln Euro. Największy z nich, to kontrakt z firmą Ferrovial Agromán, oddziałem firmy Ferrovial, który jest właścicielem lotniska London Heathrow. Firma będzie odpowiedzialna za budowę pierwszej fazy inwestycji.


Tak ma wyglądać wejście do parku Paramount


Kolejny kontrakt jaki podpisano to umowa opiewająca na 20 milionów Euro z CHM Obras e Infraestructuras SA, wykonawcą posiadającym kilkudziesięcioletnie doświadczenie w inwestycjach na dużą skalę. CHM ma być pierwszą firmą, która wejdzie na plac budowy, już w początkach 2014 roku. Ich zadaniem jest poprawić drogi dojazdowe a także przygotować grunty pod planowane obok parku rozrywki LifeStyle Center. 

Aktualnie trwają drobne prace na przyszłym terenie parku, między innymi usuwane są drzewa i przenoszone w inne miejsca. Premursa twierdzi, że jak tylko CHM przygotuje drogi i grunty, na budowie może pojawić się nawet do 4 000 pracowników, z czego wielu ma być zrekrutowanych lokalnie.


Skala inwestycji jest ogromna, więc wielu, podobnie jak to miało miejsce w przypadku AWW, wątpi w jej realizację. Całość, czyli Paramount Park oraz LifeStyle Center mają kosztować 1,1 miliarda Euro (inwestycja AWW miała pochłonąć 620 mln Euro, czyli o połowę mniej). Powierzchnia samego parku to ok. 55 hektarów, LifeStyle Center zajmie 103 hektary (początkowo AWW miało mieć powierzchnię ok. 150 ha, docelowo - 230 ha). W Paramount Park ma znaleźć się około 35-40 zaawansowanych technologicznie atrakcji (AWW - ok. 50 atrakcji). Nasz "rodzimy" projekt niestety zbankrutował, miejmy nadzieję, że losy Paramount Park będą inne.

Otwarcie hiszpańskiego parku planowane jest na jesień 2015 roku.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.