Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Zumanjaro: Drop of Doom - najwyższa wieża swobodnego spadania

Tagi: Wieża Swobodnego Spadania, Kingda Ka, Drop Tower, 4th Of July, Zumanjaro: Drop Of Doom, 4 Lipca, Six Flags Great Adventure

[WIDEO] Zumanjaro: Drop of Doom - najwyższa wieża swobodnego spadania

W tym roku Six Flags Great Adventure uczcił 4 lipca - Święto Niepodległości USA - w wyjątkowy sposób. Tego dnia otwarto tam najwyższą na świecie wieżę swobodnego spadania. I to nie wszystko, Zumanjaro: Drop of Doom to najoryginalniej umiejscowiona atrakcja tego typu… Zaraz się przekonacie, o czym mowa. Do tego spadek z wysokości 126 m, prędkość 140 km/h, a za plecami i nad głową Kingda Ka - najwyższy i drugi najszybszy roller coaster na świecie...

4 lipca, czyli amerykańskie Święto Niepoległości, to zawsze okazja do hucznego świętowania w parkach rozrywki w USA. Wszystkie parki prześcigają się w organizowanych atrakcjach, wiele z nich, np. Cedar Point, szykuje długi – 30-minutowy (!) – pokaz fajerwerków, który można nawet obserwować z góry, jadąc Windseeker'em.

W tym roku inny park, Six Flags Great Adventure, uczcił ten dzień w wyjątkowy sposób. Tego dnia otwarto tam najwyższą na świecie wieżę swobodnego spadania. I to nie wszystko, Zumanjaro: Drop of Doom to najoryginalniej umiejscowiona atrakcja tego typu… Trzy wysokie słupy, do których przyczepione są wagoniki, to elementy konstrukcji najszybszego roller coastera na świecie - Kingda Ka (206 km/h).

Naprawdę, lepszego miejsca nie można było wymyślić, zobaczcie sami:


Kingda Ka i Zumanjaro: Drop of Doom


Ale do rzeczy: Zumanjaro wjeżdża na wysokość 126 metrów, tj. dwa razy tyle, ile mierzy Statua Wolności. (Dla porównania, taras widokowy w Pałacu Kultury - najwyższym budynku w Polsce - znajduje się na 30. piętrze, na wysokości 114 m.)
Wjazd na górę zajmuje wagonikom pół minuty. Po kilku sekundach nerwowego oczekiwania (10-12 s., to musi być wieczność...), spadamy przez 10 sekund (to też pewnie trwa bez końca...) z prędkością 140 km/h!

Co prawda już w innym parku z sieci SF - Six Flags Magic Mountain - istnieje podobna wieża, ale Lex Luthor: Drop of Doom (2012; zdjęcie poniżej) został zdeklasowany przez Zumanjaro - jest niższy o 6 metrów i wolniejszy (137 km/h) od swojego młodszego kuzyna.

Po lewej stronie wagonik wieży spadania (LEX LUTHOR: Drop of Doom), po prawej podwójny, wystrzeliwany roller coaster o nazwie Superman: Escape from Krypton.Wracając do Zumanjaro, planowano zgrać w czasie Kinga Ka i Zumanjaro - tak, aby spotkały się na górze i razem zaczęły się obniżać. Dla przypomnienia, Kingda Ka to strata coaster o wysokości 139 m i prędkości 206 km/h (wyższa i szybsza wersja Top Thrill Dragster z Cedar Point). Czytałam jednak opinie, że nie zawsze tak jest., co tłumaczy się np. względami bezpieczeństwa i faktem, że czasem zdarza się, że pasażerom kolejek wypadają z kieszeni różne przedmioty.

A Wy, czy zdecydowalibyście się na taką przejażdżkę? Ten filmik na pewno przekona Was, że warto, bo niektórych atrakcji po prostu nie można przepuścić!
Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title