Przewodnik po parkach rozrywki

Będzie nowa kraina tematyczna w Legolandzie w Billund!

Tagi: Park Rozrywki, Legoland Billund

Będzie nowa kraina tematyczna w Legolandzie w Billund!

Wasze pociechy szaleją na punkcie klocków i filmów LEGO® ? W takim razie mamy dla nich i dla was świetną wiadomość. W 2020 r. w duńskim Legolandzie powstanie nowa kraina tematyczna, gdzie spotkamy bohaterów filmu LEGO® Przygoda i nietuzinkowo atrakcje, dzięki którym przeniesiemy się do klockowego świata.

 

Budowa nowej strefy tematycznej będzie największą inwestycją od czasu powstania parku

 

5 000 m2 nowej przestrzeni, tematyzowany plac zabaw i trzy nowe przejażdżki w tym pierwszy w skandynawii Flying Theater - tak w skrócie prezentują się plany duńskiego Legolandu na kolejny rok. Wszystkie nowe atrakcje będą inspirowane uwielbianymi przez dzieci filmami LEGO® Przygoda oraz LEGO® Przygoda 2. W nowej krainie spotkamy więc wesołego Emmeta Brickowskiego, dzielną Lucy i złowieszczego Lorda Biznesa.

 

Jakich atrakcji można się spodziewać w nowej strefie?

 

Zarząd parku nie zdradził jeszcze wszystkich szczegółów na temat nowych atrakcji, jakie pojawią się w Legolandzie, aby nie zepsuć gościom niespodzianki. Wiadomo jednak, że na jej terenie znajdzie się pierwszy w Danii Flying Theater, czyli gigantyczny symulator lotu, dzięki któremu cała widownia przeniesie się do świata rodem z filmów LEGO®. W Europie znajdziemy już tego rodzaju atrakcje. Wystarczy wspomnieć Volentarium w Europa Parku. Czym innym jest jednak lot nad najpiękniejszymi miastami Europy, a czym innym kosmiczna podróż wraz z Emmetem i innymi bohaterami filmu LEGO® Przygoda.

 

Nowy Flying Theater (nie znamy jeszcze dokładnej nazwy) ma być atrakcją typowo rodzinną. Oprócz tego planowane są jednak rozrywki dla nieco starszych i odważniejszych gości. Jedną z nich ma być karuzela z ruchomymi ramionami, na których zostaną zawieszone klockowe samoloty. Pojazdami będzie dało się dowolnie manewrować, a nawet obracać je do góry nogami podczas lotu.

 

Trzecią atrakcją strefy LEGO® Movie będzie wieża swobodnego spadania podobna do tej, jaka znajduje się już w strefie LEGO Movie na Florydzie. Z wypowiedzi zarządców parku można wywnioskować, że będzie ona wysoka na 12 m.

 

Poza tym w planach jest jeszcze plac zabaw z atrakcjami nawiązującymi do kosmosu, czyli wydarzeń z filmu LEGO® Przygoda 2. Będzie to centralny punkt nowej krainy, gdzie będą mogły bawić się dzieci w różnym wieku.

 

Brzmi ciekawie? My już nie możemy doczekać się, kiedy zobaczymy Legoland w nowej odsłonie. Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia parku w obecnej formie. Wakacje przecież cały czas trwają, a na brak atrakcji w Legolandzie i tak nie można narzekać. Bilety wstępu w super cenie znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.