Przewodnik po parkach rozrywki

Mini Park Linowy w chorzowskim parku już otwarty

Tagi: Lunapark, Śląskie Wesołe Miasteczko, Park Linowy, Promocja, Palenisko, Mini Park Linowy, Otwarcie Mini Parku Linowego, Chatka Na Kurzej Stopce, Śląski Park Linowy

Mini Park Linowy w chorzowskim parku już otwarty

Mini Park Linowy to nowa atrakcja na terenie WPKiW, przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Dotychczas z parku mogły korzystać osoby powyżej 130 cm wzrostu. Od tego weekendu to się zmieni.

Mini Park Linowy w Śląskim Parku Linowym otworzy swoje podwoje w najbliższy piątek, 15 lipca. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz. 12. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci włącznie ze specjalną promocją.

Mini Park Linowy to propozycja dla dzieci w wieku od 3 do ok. 12 lat. Do tej pory w Śląskim Parku Linowym wspinać się mogły na najłatwiejszej trasie tylko dzieci, które miały powyżej 130 cm wzrostu. Teraz będą miały tę możliwość również niższe.

Dziesięć nowych przeszkód Mini Parku rozpiętych zostało pomiędzy domkami zamocowanymi na drewnianych palach, podobnych do chatki na kurzej stopce. Wszystkie przeszkody dostosowane są do możliwości motorycznych dzieci w wieku 3-12 lat. Na młodsze czeka łatwiejszy wariant, starsze zmierzą się z trudniejszym. Wśród przeszkód, jakie dzieci napotkają na trasie znajdą się mosty, tunele, kładki. Każda z nich ma swoja nazwę, m.in.: sieć pajęcza, kacze stopy, most birmański czy lwie obręcze. Wytyczona trasa Mini Parku ma kształt serpentyny, rozpoczyna się schodkami do pierwszego domku, a kończy ślizgiem na ślizgawce z ostatniego. Wszystkie przeszkody zabezpiecza siatka rozpięta pomiędzy domkami i chroniąca przed upadkiem na ziemię.

Bilet do Mini Parku kosztuje 15 zł. Od 15 lipca obowiązywać będzie promocja biletowa. Każdy kto kupi bilet do Wesołego Miasteczka będzie mógł skorzystać za darmo z Mini Parku Linowego. Warunek jest jeden: można z tej promocji skorzystać tylko w dniu, w którym nabyliśmy bilet do lunaparku

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title